Trwa ładowanie...

Policja rozbiła gang sutenerów. Ofiar szukali w internecie

Policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się zmuszaniem kobiet do prostytucji oraz handlem narkotykami. Zatrzymano 13 osób, które swoje ofiary wyszukiwały na portalach internetowych. Grupa działała głównie w Radomiu i Warszawie.

Policja rozbiła gang sutenerów. Ofiar szukali w internecieŹródło: AFP
d46t0mb
d46t0mb

Grupa działała w województwie łódzkim i mazowieckim, przede wszystkim w Radomiu i Warszawie. Rzeczniczka łódzkiej policji mł. insp. Joanna Kącka poinformowała, że podejrzane osoby zatrzymano w tym samym czasie w Opocznie, Piasecznie i Radomiu.

10 mężczyzn i 3 kobiety w internecie szukało kobiet w trudnej sytuacji życiowej. Następnie pozbawiano je wolności i zmuszano do prostytucji. Kobietom robiono też sesje zdjęciowe w profesjonalnych studiach fotograficznych. Dodatkowo zmuszano je do zażywania narkotyków. Gdy ofiary były już uzależnione cały czas je kontrolowano. Służyły do tego kamery zamontowane w lokalach, do których przychodzili klienci.

Jak wynika z ustaleń policji grupa działała co najmniej od sierpnia 2015 roku. Według policjantów grupą kierował 33-letni obywatel Ukrainy, a jego wspólnikiem był 37-letni Polak. Nadzór nad wykorzystywanymi kobietami sprawowały dwie kobiety – 58-letnia Ukrainka i 24-letnia Polska.

d46t0mb

Policja: sprawa jest rozwojowa

- Grupa zajmowała się również wymuszeniami rozbójniczymi oraz wprowadzaniem do obrotu substancji odurzających i środków psychotropowych – zaznaczyła rzeczniczka prasowa łódzkiej policji.

Sąd w Piotrkowie Trybunalskim aresztował czterech podejrzanych. Wobec sześciu kolejnych osób prokurator zastosował dozory policyjne. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak zarzuty dla podejrzanych mogą się jeszcze zmienić. Jak podkreślają policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy.

d46t0mb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46t0mb
Więcej tematów