PolskaPolicja bez tajemnic

Policja bez tajemnic

Jeden z naczelników ostrzeszowskiej policji podczas zakrapianego spotkania z prokuratorami i biznesmenami poniżył młodszego rangą funkcjonariusza, ujawniając przy tym informatorów CBŚ.

Policja bez tajemnic

Wjednym z ostrzeszowskich barów zorganizowano towarzyskie spotkanie, w którym wzięli udział policjanci, prokuratorzy i lokalni przedsiębiorcy. Po kilku godzinach naczelnik sekcji kryminalnej KPP wezwał... policyjny radiowóz, który miał rozwieźć uczestników imprezy do domów. Przyjechał nim Marek P., który od szefa usłyszał od niego stek poniżających wyzwisk. Co więcej, naczelnik ujawnił, że policjant ubiega się o pracę w Centralnym Biurze Śledczym jako funkcjonariusz działający "pod przykryciem" oraz... nazwiska informatorów Marka P.

Znieważony policjant złożył zawiadomienie w prokuraturze, ale ta sprawę umorzyła. - To nie jest naruszenie tajemnicy państwowej. Ochroną objęci są tylko funkcjonariusze danego zespołu, a nie osoby ubiegające się o przyjęcie - wyjaśnia Janusz Walczak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kaliszu. Ostatecznie Marek P. nie trafił do CBŚ. Być może dlatego, że "spadło jego morale", jak można przeczytać w opinii wystawionej przez naczelnika sekcji kryminalnej.

Sprawa po odwołaniu wróciła do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie, wnioskując o utrzymanie w mocy umorzenia. Stamtąd sprawa trafiła do kaliskiego sądu, który do wczoraj nie zdążył nawet zapoznać się z dokumentami. Marek P. został oddelegowany do pracy w rewirze dzielnicowych w Mikstacie. Komendant Główny Policji początkowo zapowiadał skierowanie do Ostrzeszowa zespołu funkcjonariuszy do zbadania sprawy. Przyjechał jeden, który Markowi P. poświęcił 15 minut.

Dobro śledztwa

Janusz Walczak rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kaliszu
- Z postępowania wyłączono sędziów Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie. Dobro wymiaru sprawiedliwości przemawiało bowiem za przekazaniem sprawy innej jednostce, aby nie stwarzać przesłanek do braku obiektywizmu.

Marek Weiss

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)