Trwa ładowanie...
police

Police: bomba lotnicza przy zakładach chemicznych

Przy Zakładach Chemicznych Police odnaleziono niewybuch z okresu II wojny światowej - 1,5-metrową bombę lotniczą. Nie potwierdziły się początkowe informacje o zarządzeniu ewakuacji wszystkich ludzi w promieniu 1,5 km od niebezpiecznego znaleziska. Na razie nie wiadomo, kiedy niewybuch zostanie zabrany przez saperów.

Share
Police: bomba lotnicza przy zakładach chemicznych
Źródło: East News, Fot: Robert Stachnik/REPORTER
d1d1ecz

200-kilogramowa bomba z czasów II wojny światowej została odnaleziona w Policach w woj. zachodniopomorskim około godz. 12. Teren, na którym leży niewybuch, zabezpiecza policja.

Niewybuch znaleziono w okolicy przebudowywanego wiaduktu przy ul. Kuźnickiej, obok Zakładów Chemicznych Police. W pobliżu nie ma domów, ani bloków mieszkalnych.

d1d1ecz

Początkowo media informowały o wyznaczeniu 1,5-km strefy bezpieczeństwa, z której mieli być ewakuowani wszyscy ludzie, co oznaczałoby przerwę w pracy zakładów chemicznych i innych pobliskich firm. Okazało się jednak, że na razie nie podjęto takiej decyzji. Zarządzenie ws. ewakuacji zostanie wydane dopiero po tym, jak saperzy zdecydują, kiedy zabiorą bombę.

Na razie przerwano jednak prace przy przebudowie wiaduktu przy ul. Kuźnickiej, wszyscy pracownicy musieli opuścić teren budowy.

To już kolejny niewybuch znaleziony na terenie Polic. Poprzedni odkryto tam na początku grudnia, w pobliżu dworca kolejowego.

Źródło: radioszczecin.pl, rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1d1ecz

Podziel się opinią

Share
d1d1ecz
d1d1ecz
Więcej tematów