Trwa ładowanie...
d473x4a

Police: bomba lotnicza przy zakładach chemicznych

Przy Zakładach Chemicznych Police odnaleziono niewybuch z okresu II wojny światowej - 1,5-metrową bombę lotniczą. Nie potwierdziły się początkowe informacje o zarządzeniu ewakuacji wszystkich ludzi w promieniu 1,5 km od niebezpiecznego znaleziska. Na razie nie wiadomo, kiedy niewybuch zostanie zabrany przez saperów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziono w Policach
Kolejny niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziono w Policach (East News, Fot: Robert Stachnik/REPORTER)
d473x4a

200-kilogramowa bomba z czasów II wojny światowej została odnaleziona w Policach w woj. zachodniopomorskim około godz. 12. Teren, na którym leży niewybuch, zabezpiecza policja.

Zobacz także: Police: znaleziono 250-kg bombę lotniczą. Miasto czeka gigantyczna ewakuacja

Niewybuch znaleziono w okolicy przebudowywanego wiaduktu przy ul. Kuźnickiej, obok Zakładów Chemicznych Police. W pobliżu nie ma domów, ani bloków mieszkalnych.

d473x4a

Zobacz także: Niewybuchy w Bolesławcu. Służby będą ewakuować mieszkańców

Początkowo media informowały o wyznaczeniu 1,5-km strefy bezpieczeństwa, z której mieli być ewakuowani wszyscy ludzie, co oznaczałoby przerwę w pracy zakładów chemicznych i innych pobliskich firm. Okazało się jednak, że na razie nie podjęto takiej decyzji. Zarządzenie ws. ewakuacji zostanie wydane dopiero po tym, jak saperzy zdecydują, kiedy zabiorą bombę.

Na razie przerwano jednak prace przy przebudowie wiaduktu przy ul. Kuźnickiej, wszyscy pracownicy musieli opuścić teren budowy.

To już kolejny niewybuch znaleziony na terenie Polic. Poprzedni odkryto tam na początku grudnia, w pobliżu dworca kolejowego.

Źródło: radioszczecin.pl, rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d473x4a

Podziel się opinią

Share

d473x4a

d473x4a
Więcej tematów