Trwa ładowanie...

Polaków nie było na liście pasażerów malezyjskiego samolotu

Malezyjskie linie Malaysia Airlines opublikowały na swej stronie internetowej listę pasażerów i członków załogi Boeinga 777, który w czwartek spadł na wschodzie Ukrainy, zapewne zestrzelony rakietą. Na liście obejmującej 298 nazwisk nie ma osób z polskim obywatelstwem. Znalazło się tam jednak nazwisko Fatimy Dyczynski, posiadającej niemiecki paszport córki polskiego kardiologa Jerzego Dyczyńskiego.

Share
Polaków nie było na liście pasażerów malezyjskiego samolotuŹródło: AFP, fot: DOMINIQUE FAGET
d4mpvs1

Polskie portale podały w sobotę, że na liście pasażerów podanej przez malezyjskie linie lotnicze jest córka polskiego kardiologa, Fatima Dyczynski. Pytany o to rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski powiedział jedynie, że polskie służby mogły tylko sprawdzić obywatelstwo ofiar i potwierdziły, że nie ma na liście osób z polskim paszportem.

d4mpvs1

W katastrofie zginęło 283 pasażerów i 15 członków załogi. Największą grupę ofiar stanowią Holendrzy - 193 osoby, w tym jedna z podwójnym obywatelstwem Holandii i USA. Zginęło też 43 Malezyjczyków (w tym 15 członków załogi), 27 Australijczyków, 12 Indonezyjczyków, 10 Brytyjczyków (w tym jedna osoba z podwójnym obywatelstwem W. Brytanii i RPA), 4 Niemców, 4 Belgów, 3 Filipińczyków, 1 Kanadyjczyk i 1 Nowozelandczyk.

Na stronie internetowej Malaysia Airlines zaapelowano do członków rodzin i przyjaciół osób, które były na pokładzie o kontakt z tymi liniami lotniczymi. Przyznano, że rodzin wielu ofiar nie udało się jeszcze ustalić.

Boeing 777 został zestrzelony przy granicy z Rosją. Coraz więcej światowych mocarstw apeluje o międzynarodowe śledztwo w tej sprawie.

d4mpvs1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mpvs1
Więcej tematów