Trwa ładowanie...

Polak ranny w zamachu w Londynie opuścił szpital

Polak ranny w zamachu w Londynie opuścił już szpital - poinformowała na swoim profilu na Twitterze polska ambasada w Londynie. Zapewniła też, że w kontakcie z rodziną poszkodowanego są polscy konsulowie.

Share
Polak ranny w zamachu w Londynie opuścił szpital
Źródło: PAP/EPA, Fot: Andy Rain
debp7s5

"We wczorajszym ataku w Westminster został poszkodowany obywatel polski. Mężczyzna odniósł lekkie obrażenia i został poddany hospitalizacji" - poinformowała w komunikacie ambasada. "Po przejściu kompleksowych badań lekarskich opuścił dziś szpital; czuje się dobrze" - czytamy w komunikacie.

W środę po południu napastnik wjechał samochodem w grupę ludzi na Moście Westminsterskim w centrum Londynu, a następnie próbował dostać się na teren pobliskiego parlamentu, raniąc śmiertelnie nożem jednego z policjantów strzegących bramy wjazdowej. Wkrótce potem sprawca został zastrzelony przez interweniujące służby bezpieczeństwa. Poza napastnikiem zginęły trzy osoby, a kilkadziesiąt zostało rannych.

debp7s5

Premier Theresa May powiedziała w czwartek, że mężczyzna, który dokonał tego zamachu, urodził się w Wielkiej Brytanii. Dodała, że policja uważa, że zamachowiec działał sam i że nie ma powodu, by sądzić, iż planowane są "dalsze ataki w najbliższym czasie".

Już po wypowiedzi premier brytyjska policja podała, że sprawca zamachu w Londynie to 52-letni Khalid Masood, urodzony w hrabstwie Kent obywatel Wielkiej Brytanii, który był wielokrotnie skazany za przestępstwa niezwiązane z działalnością terrorystyczną.

Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

debp7s5

Podziel się opinią

Share
debp7s5
debp7s5
Więcej tematów