Trwa ładowanie...
d4i87uv

Polak nie wszędzie bezpieczny

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przestrzega Polaków przed wizytami w krajach podwyższonego ryzyka, zwłaszcza: Bliskiego Wschodu, rejonu Bałkanów, w Indiach, Pakistanie i Afganistanie.

d4i87uv
d4i87uv

Po raz szósty MSZ wydał poradnik "Polak za granicą". Książka zawiera użyteczne wskazówki dla wszystkich udających się w różne zakątki świata.

Wiceminister spraw zagranicznych Sławomir Dąbrowa podkreślił, że należy przestrzegać zasad religijnych i obyczajowych w krajach o odmiennej kulturze. Poradnik zawiera rady i zalecenia, których spełnienie pozwoli ustrzec się przed kłopotami, niepożądanymi przykrościami i niebezpieczeństwami.

Na przykład do Libii nie można wwozić maku i prasy zagranicznej, do Szwajcarii noży, zwłaszcza otwieranych jedna ręką. Z Tajlandii nie można wywozić wizerunków Buddy, poza małymi i zwyczajowo noszonymi przy sobie. Natomiast z Syrii nie wolno wywozić konserw i należy uważać przy wywozie pamiątek, by nie zostać oskarżonym przez służbę celną o przemyt przedmiotów posiadających wartość historyczną.

Na stronach internetowych MSZ pełny tekst poradnika "Polak za granicą" będzie dostępny w przyszłym tygodniu. (reb)

d4i87uv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i87uv
Więcej tematów