Trwa ładowanie...

Polacy w Belfaście: grożą nam, dajcie nam ochronę!

Grupy społecznościowe, reprezentujące społeczeństwo polskie, muzułmańskie i hinduskie w Belfaście spotkały się z policją prosząc o zapewnienie im bezpieczeństwa. Zażądały także interwencji członków parlamentu Stormont w sprawie domniemanego komunikatu, który grupy otrzymały od skrajnie prawicowego skrzydła północnoirlandzkiej, protestanckiej grupy lojalistycznej, zwanej Combat 18 - donosi Radio ORLA fm.

Share
Polacy w Belfaście: grożą nam, dajcie nam ochronę!
Źródło: AP
d2p8lju

Według Wikipedii, Combat 18 lub “C18” to “brytyjska organizacja terrorystyczna utworzona przez neonazistowską organizację Krew i Honor. Combat 18 była podejrzana o udział w wielu zabójstwach emigrantów. Liczba "18" jest powszechnie używana przez grupy neonazistowskie jako symbol inicjałów Adolfa Hitlera: A oraz H są odpowiednio pierwszą i ósmą literą alfabetu łacińskiego.

- Zorganizowaliśmy spotkanie z policją i innymi organizacjami, do których wysłano list z pogróżkami. Podczas spotkania policja zapewniła nas, że uczyni wszystko, aby wzmocnić bezpieczeństwo społeczeństwa polskiego - powiedział Maciej Bator, prezes Stowarzyszenia Polskiego w Irlandii Północnej (PANI), który był w posiadaniu listu.

PANI wysłało list do Zgromadzenia Irlandii Północnej oraz do Premiera, prosząc o interwencję w tej sprawie.

- PANI nie wyda oświadczenia prasowego. Pomimo tego, że listy z pogróżkami otrzymaliśmy ponad tydzień temu, media zostały poinformowane o tej sprawie dopiero teraz. Będziemy podejmować próby współpracy ze związkami zawodowymi oraz partiami politycznymi w celu wyzbycia się stereotypów dotyczących emigrantów - powiedział Bator.

Agnieszka Romanik

d2p8lju

Podziel się opinią

Share
d2p8lju
d2p8lju
Więcej tematów