Trwa ładowanie...
d371eu3

Polacy: sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku. Sondaż CBOS

Aż 61 proc. Polaków uważa, że sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku - wynika z najnowszego sondażu CBOS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy: sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku. Sondaż CBOS
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d371eu3

W marcu o jeden procent zmniejszyła się grupa ankietowanych oceniających, że sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku (z 62 proc. do 61 proc.), odsetek tych, którzy wyrażają opinię przeciwną wzrósł natomiast o dwa procent (z 24 proc. do 26 proc).

W porównaniu z lutym dość istotnie zmniejszył się krytycyzm Polaków w ocenie sytuacji politycznej. Obecnie nieco ponad dwie piąte badanych (44% proc., od lutego spadek o 7 proc.) źle ocenia sytuację na krajowej scenie politycznej, co dziewiąty (11 proc., wzrost o 2 proc.) dobrze, a 40 proc. (wzrost o 5 proc.) stanowią ci, którzy uznają ją za przeciętną.

Niemal identyczne z ubiegłomiesięcznymi są oceny sytuacji gospodarczej. Odsetek negatywnych opinii w tym zakresie dwukrotnie przewyższa odsetek wskazań pozytywnych (39 proc. wobec 19 proc.). Prawie dwie piąte badanych (38 proc.) uważa natomiast, że sytuacja gospodarcza w Polsce jest przeciętna – ani dobra, ani zła.

Także oceny poziomu życia badanych i ich rodzin są porównywalne z tymi sprzed miesiąca. Niemal jednakowe są grupy tych, którzy deklarują, że żyje im się dobrze, jak i określających poziom życia swojej rodziny jako przeciętny (odpowiednio: 44 proc. i 45 proc.). Niezmiennie w wyraźnej mniejszości pozostają badani niezadowoleni z jakości swojego życia (11 proc).

d371eu3

Podziel się opinią

Share
d371eu3
d371eu3
Więcej tematów