Trwa ładowanie...
29-11-2014 23:35

Polacy pobili Brytyjczyka. Argument przeciw imigracji?

Ofiara głośnego napadu czterech Polaków, 55-letni brytyjski wykładowca prawa międzynarodowego, Paul Kohler zaprotestował przeciw prezentowaniu tej sprawy jako argumentu przeciwko imigracji. W tym tygodniu napastnicy przyznali się do winy i czekają na wyroki, które zapadną w styczniu, a adwokat przekazał poszkodowanemu ich przeprosiny i wyrazy skruchy.

Polacy pobili Brytyjczyka. Argument przeciw imigracji?Źródło: Fotolia
dc0p0w7
dc0p0w7

Kiedy w sierpniowy wieczór Paul Kohler otworzył drzwi w odpowiedzi na dzwonek, spodziewał się znajomych swej dorosłej córki. Ale do holu wpadło czterech napastników w kominiarkach, przewróciło go i przez 8 minut okładało z całą siłą pięściami krzycząc: "Gdzie są pieniądze?". Wezwana przez córkę policja aresztowała dwóch na miejscu, a dwóch wkrótce potem. W ich samochodzie znaleziono palnik gazowy, który miał zapewne posłużyć do dalszych tortur.

Paul Kohler, który miał pękniętą gałkę oczną, omal nie stracił wzroku i musiał się poddać operacji plastycznej, podejrzewa, że padł ofiarą pomyłki, a bandyci chcieli wymusić należność od jakiegoś innego gangstera. Jak powiedział BBC, chciałby spotkać się z bandytami i poznać ich motywy. Dodał, że nie zgadza się też z podkreślaniem w mediach imigracyjnego kontekstu przestępstwa.

- W tej historii nie chodzi o imigrację, tylko o bandytów. Większość Polaków w naszym społeczeństwie wnosi do niego wkład. Polska społeczność jest fantastyczna. A wykorzystywanie tej sprawy przez część prasy jako argumentu przeciw Polakom i imigracji wydaje mi się bardzo niewłaściwe.

dc0p0w7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc0p0w7
Więcej tematów