Trwa ładowanie...
d3kszkr

Polacy palą coraz mniej papierosów

• Polacy palą coraz mniej papierosów, przynajmniej tych legalnych
• Trend spadkowy spożycia powinien się utrzymać - wynika z raportu Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy palą coraz mniej papierosów
(Pixabay)
d3kszkr

W raporcie napisano, że krajowa konsumpcja papierosów stale obniża się. W 2015 r. spożycie wynosiło 49,8 mld sztuk i w ciągu roku zmalało o 1,7 proc. "Spadkowy trend konsumpcji papierosów jest wynikiem przede wszystkim wzrostu cen, spowodowanego głównie wysoką akcyzą, a także promowanej w ostatnich latach mody na niepalenie oraz wprowadzeniem restrykcyjnych zakazów palenia w miejscach publicznych. Wzrasta jednocześnie zainteresowanie produktami substytucyjnymi – papierosami wytwarzanymi przez konsumentów samodzielnie z tytoniu do palenia oraz e-papierosami" - napisano w raporcie.

W 2015 roku legalna konsumpcja papierosów wyniosła 1.295 sztuk na mieszkańca i była o ok. 2 proc. mniejsza niż w 2014 r. (po spadku o 15 proc. przed rokiem). Autorzy raportu piszą, że tendencja ta w 2016 r. będzie przypuszczalnie kontynuowana, a jednostkowa konsumpcja papierosów może obniżyć się do ok. 1270 sztuk.

d3kszkr

Podziel się opinią

Share

d3kszkr

d3kszkr
Więcej tematów