Trwa ładowanie...

"Polacy, nigdy nie pozwolimy wam negować Holokaustu". Nie tylko klip, w Tel Avivie billboardy

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia plakatu z centrum Tel Avivu. Polscy internauci reagują, bo billboardy uderzają w nasz kraj.

"Polacy, nigdy nie pozwolimy wam negować Holokaustu". Nie tylko klip, w Tel Avivie billboardyŹródło: YouTube
d37oirn
d37oirn

Na billboardzie widać fragment twarzy starszego człowieka oraz hasło: "Polacy, nigdy nie pozwolimy wam negować Holokaustu". Plakat opatrzono logo Fundacji Ruderman Family. Widzimy też adres strony internetowej NeverDeny.org.

Przypomnijmy, że Ruderman Family Foundation rozpoczęła zbieranie podpisów pod petycją o zerwanie przez Stany Zjednoczone relacji z Polską. Wyprodukowała specjalny spot, w którym przekonuje, że Polska próbuje negować Holokaust. Na filmie młodzi ludzie, rodziny i ocaleni z Zagłady wypowiadają zwrot "polski Holokaust". Wzywają też rząd amerykański do całkowitego zerwania relacji dyplomatycznych z Polską do czasu całkowitego odrzucenia nowelizacji ustawy o IPN.

Internauci chętnie komentują sprawę zawieszenia billboardów w Tel Avivie. Zwracają uwagę, że choć kontrowersyjny klip tego samego autora, który stworzył plakaty, zniknął z sieci, problem oskarżania Polski trwa.

d37oirn

"Fajnie, że Fundacja Ruderman Family zdjęła spot z YouTube'a i niektórzy ogłosili sukces. Problem w tym, że strona NeverDeny.org wciąż działa, a ich kampania oskarżania Polski o "negowanie Holocaustu" (!) wciąż hula w najlepsze. Reklamy w outdoorze świadczą o tym najlepiej" - napisał jeden z internautów.

"Koszmar trwa" - tak do sprawy na Twitterze odniósł się Sławomir Cenckiewicz.

Zobacz także: Ustawa o IPN. PO składa projekt nowelizacji

d37oirn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37oirn
Więcej tematów