Trwa ładowanie...
d4anewq

Polacy "nie zaleją" niemieckiego rynku pracy


(AFP)Prezydent Aleksander Kwaśniewski uważa, że po naszym wejściu do Unii Europejskiej Polska będzie się szybko rozwijała i nie będzie potrzeby emigracji zarobkowej. W wywiadzie dla niemieckiego dziennika Bild prezydent uspokajał, że polscy pracownicy nie zaleją niemieckiego rynku pracy.

Share
d4anewq

_ Gdy znajdziemy się w Unii, nasza gospodarka szybko uzyska standardy europejskie i ludzie znajdą dobre miejsca pracy u siebie w kraju. Niemcy nie muszą obawiać się inwazji z naszej strony_ - powiedział w wywiadzie Kwaśniewski.

Prezydent podkreślił, że Polacy i Niemcy nie stanowią już zagrożenia dla siebie. Jego zdaniem, pozostały jedynie stereotypy, które trzeba przezwyciężyć.

Według Aleksandra Kwaśniewskiego, Polska nie spodziewa się, że nasi rolnicy otrzymają od razu takie same dopłaty bezpośrednie jak unijni, ale - jak powiedział - wolelibyśmy jednak trochę więcej niż zaoferowała Unia.

Dziennik "Bild" jest czytany przez ponad 5 milionów ludzi i przez to jest opiniotwórczy. Ma wielki wpływ na tworzenie nastrojów społecznych w Niemczech. (reb)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4anewq

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4anewq
d4anewq
Więcej tematów