Trwa ładowanie...

Polacy kradli luksusowe auta. Złapała ich szwedzka policja

Dwóch Polaków zostało oskarżonych o udział w gangu, któremu szwedzka policja przypisuje serię kradzieży luksusowych samochodów. Jak twierdzą funkcjonariusze, grupa była świetnie zorganizowana.

Share
Polacy kradli luksusowe auta. Złapała ich szwedzka policja
Źródło: Fotolia
d2xxtxg

Gang specjalizował się w kradzieży drogich aut i błyskawicznym przewożeniu ich za granicę. Szwedzka policja wpadła na trop szajki przy okazji zatrzymania na południu Szwecji lawety na polskich numerach rejestracyjnych, na której załadowane były BMW X6, minibus i łódź. Wszystkie pojazdy pochodziły z kradzieży.

Ciężarówką jechali dwaj Polacy w wieku 36 i 40 lat. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty i w przyszłym tygodniu staną przed sądem.

d2xxtxg

Carl Tobiazon ze szwedzkiej policji podkreśla, że grupa była doskonale zorganizowana. Przy jednym ze schwytanych mężczyzn znaleziono notatki dotyczące 70 właścicieli luksusowych aut. Przy każdym z nich zapisane były model auta, adres i opis systemu alarmowego, chroniącego garaż. Złodzieje prowadzili wnikliwe obserwacje domów właścicieli luksusowych aut, a swoje łupy przechowywali w wynajętych garażach.

Źródło: rmf24.pl

Zobacz też: Policja rozbiła gang okradający bankomaty. Tak działali przestępcy

d2xxtxg

Podziel się opinią

Share
d2xxtxg
d2xxtxg
Więcej tematów