Trwa ładowanie...
d7dohzl

Polacy kradli luksusowe auta. Złapała ich szwedzka policja

Dwóch Polaków zostało oskarżonych o udział w gangu, któremu szwedzka policja przypisuje serię kradzieży luksusowych samochodów. Jak twierdzą funkcjonariusze, grupa była świetnie zorganizowana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polscy złodzieje staną przed sądem
Polscy złodzieje staną przed sądem (Fotolia)
d7dohzl

Gang specjalizował się w kradzieży drogich aut i błyskawicznym przewożeniu ich za granicę. Szwedzka policja wpadła na trop szajki przy okazji zatrzymania na południu Szwecji lawety na polskich numerach rejestracyjnych, na której załadowane były BMW X6, minibus i łódź. Wszystkie pojazdy pochodziły z kradzieży.

Ciężarówką jechali dwaj Polacy w wieku 36 i 40 lat. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty i w przyszłym tygodniu staną przed sądem.

Carl Tobiazon ze szwedzkiej policji podkreśla, że grupa była doskonale zorganizowana. Przy jednym ze schwytanych mężczyzn znaleziono notatki dotyczące 70 właścicieli luksusowych aut. Przy każdym z nich zapisane były model auta, adres i opis systemu alarmowego, chroniącego garaż. Złodzieje prowadzili wnikliwe obserwacje domów właścicieli luksusowych aut, a swoje łupy przechowywali w wynajętych garażach.

d7dohzl

Źródło: rmf24.pl

Zobacz też: Policja rozbiła gang okradający bankomaty. Tak działali przestępcy

d7dohzl

Podziel się opinią

Share

d7dohzl

d7dohzl
Więcej tematów