Trwa ładowanie...
pożar

Polacy ewakuowani w Hiszpanii. "Są z nami małe dzieci - przez pięć godzin spaliśmy na ziemi w porcie"

Kilkudziesięciu Polaków wypoczywających w Hiszpanii zostało ewakuowanych. Relacjonują dramatyczną sytuację. Media donoszą o ewakuacji już około 2 tysięcy ludzi.

Share
Polacy ewakuowani w Hiszpanii. "Są z nami małe dzieci - przez pięć godzin spaliśmy na ziemi w porcie"
Źródło: Twitter
d3w4jlf

61 Polaków w regionie Costa de la Luz w miejscowości Mazagón musiało opuścić hotel. Ewakuacja nastąpiła z powodu pożaru pobliskiego lasu - informuje RMF FM.

Nikt z grupy polskich turystów nie został poszkodowany.

d3w4jlf

W rozmowie z reporterem RMF FM narzekali jednak na nerwową atmosferę i brak konkretnych informacji. Nie wiadomo, czy wrócą do tego samego hotelu i kiedy to może nastąpić.

- Brak informacji powoduje, że ludzie panikują - powiedział pan Jacek.

- Został wyemitowany komunikat po hiszpańsku dwukrotnie, ludzie zaczęli opuszczać pokoje bez ubrań, bez pakowania się, bez niczego. Są z nami małe dzieci - przez pięć godzin spaliśmy na ziemi w porcie - mówił pan Tomasz, który zadzwonił do RMF FM.

Tragiczna sytuacja na południu Hiszpanii

Ludzi ewakuowano z domów, kempingów i hoteli w pobliżu miasta Moguer na południu Hiszpanii z powodu zagrożenia związanego z pożarem pobliskiego lasu. Ogień zagraża słynnemu parkowi narodowemu - poinformowały w niedzielę służby ratunkowe.

d3w4jlf

Ogień pojawił się w okolicach Moguer, obok Huelvy, w sobotę wieczorem. Pożar jest traktowany przez służby ratunkowe jako maksymalne zagrożenie.

Ok. 750 osób trafiło do specjalnych ośrodków ewakuacyjnych, ale w niedzielę niektórym mieszkańcom pozwolono wrócić do domów.

Walka z żywiołem

Do godz. 11 w niedzielę do walki z żywiołem wysłano 11 samolotów, 10 śmigłowców i kilkanaście pojazdów straży pożarnej. Ugaszenie pożaru utrudniają wysokie temperatury i silny wiatr.

Ogień wdarł się już na obrzeża Parku Narodowego Donana, jednego z najważniejszych rezerwatów w kraju, w którym występuje zagrożony wyginięciem ryś iberyjski.

d3w4jlf

W związku z falą upałów prowincja Huelva, tak jak większość Hiszpanii, jest zagrożona pożarami.

W sąsiedniej Portugalii w ub. tygodniu w wyniku pożaru lasu zmarły 64 osoby.

Źródło: RMF FM/PAP/WP

d3w4jlf

Podziel się opinią

Share
d3w4jlf
d3w4jlf
Więcej tematów