Trwa ładowanie...

"Polacy, do domu!". Rasistowskie napisy w Szkocji

W szkockim Dundee pojawiły się napisy wyrażające niechęć do Polaków. Jedno z miejsc, gdzie umieszczono graffiti, często odwiedzają kierowcy ciężarówek ze Wschodu. W Wielkiej Brytanii ostatnio przybywa zgłoszeń związanych z rasizmem.
Share
Podobne sprawy kończyły się w Szkocji wyrokami
Podobne sprawy kończyły się w Szkocji wyrokamiŹródło: Wikimedia Commons
d4f38ke

- Polacy są u nas absolutnie mile widziani, tak samo jest z innymi ludźmi, niezależnie od ich rasy, religii czy narodowości - powiedziała w rozmowie z "The Courier" Laura Blake, która zauważyła jeden z napisów.

"Polacy do domu" - graffiti o takiej treści pojawiło się na budynku przy West Pitkerro Industrial Estate oraz przy ulicy Arbroath, jednej ze wschodnich dróg wylotowych z Dundee.

d4f38ke

Szkocki radny Craig Duncan powiedział, że jeden z napisów pojawił się w miejscu często uczęszczanym przez kierowców ciężarówek ze wschodu. Podkreślił, że nie wolno tego tolerować. I dodał, że Wielka Brytania ostatnio mierzy się z coraz większą liczbą zgłoszeń dotyczących przejawów rasizmu i ksenofobii.

Na jego wniosek napis przy Wes Pitkerro ma zniknąć.

"The Courrier" zauważył, że w przeszłości podobne sprawy kończyły się wyrokami za przestępstwa związane z mową nienawiści.

d4f38ke

Zobacz także: Były marszałek Sejmu o słowach Pawłowicz: godne politowania

Źródło: thecourier.co.uk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4f38ke

Podziel się opinią

Share
d4f38ke
d4f38ke
Więcej tematów