Trwa ładowanie...

Polacy chcą obowiązkowych zajęć z edukacji seksualnej. Wyniki badania dla WP

Co Polacy sądzą o wprowadzeniu obowiązkowej edukacji seksualnej do szkół? Jak wynika z badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna, większość Polaków jest za jej wprowadzeniem.

Polacy chcą obowiązkowych zajęć z edukacji seksualnej. Wyniki badania dla WPŹródło: 123RF
d3pvgb3
d3pvgb3

Prezydent Rafał Trzaskowski podpisał warszawską deklarację LGBT+ w połowie lutego. Karta zakłada wprowadzenie w szkołach zajęć z edukacji seksualnej zgodnej ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

O deklaracji zrobiło się głośno po tym, jak prezes PiS skrytykował dokument podczas konwencji w Jasionce. Jarosław Kaczyński jest oburzony deklaracją, jaką podpisał prezydent Warszawy. - W niektórych miejscach w Polsce już jest stosowana specyficzna socjotechnika, którą trudno nazwać wychowaniem. W jej centrum jest bardzo wczesna seksualizacja dzieci - mówił Kaczyński.

- To jest nie do uwierzenia. To się zaczyna w wieku 0-4 lat. Im bardziej się to czyta, tym bardziej włosy dęba stają. Ma być dokonywana koncentracja na ważnej, ale przecież nie jedynej sferze życia. Ma być podważana kwestia tożsamości chłopców i dziewczynek - podkreślał.

Większość badanych za edukacją seksualną

Publikujemy wyniki badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski, w którym zapytano Polaków, czy są za wprowadzeniem w polskich szkołach obowiązkowych zajęć z edukacji seksualnej.

d3pvgb3

53 proc. badanych odpowiedziało "tak". Na "nie" było 31 proc. respondentów. Stanowiska w tej sprawie nie zajęło 16 proc. osób, biorących udział w panelu.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Popierający PiS nie chcą edukacji seksualnej

Odpowiedzi podzielono także ze względu na poglądy polityczne. Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości, a przynajmniej znaczna ich część, nie chcieliby obowiązkowych zajęć z edukacji seksualnej. Tak odpowiedziało 49 proc. badanych. Z kolei 36 proc. osób popierających PiS jest za wprowadzeniem takich zajęć.

Natomiast wśród osób zwolenników PO sytuacja jest wręcz odwrotna. Aż 68 proc. popiera pomysł wprowadzenia w szkołach obowiązkowej edukacji seksualnej. "Nie" odpowiedziało tylko 20 proc. badanych.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Badanie przeprowadzono w dniach 15-19 marca 2019 roku, metodą CAWI, na reprezentatywnej próbie 1091 dorosłych Polaków.

Zobacz też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pvgb3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pvgb3
Więcej tematów