Pokój nastolatka. Młodzieżowy może być stylowy

Jako rodzice przyzwyczailiśmy się do tego, by urządzać dziecięce pokoje w bajkowym stylu. Nasze pociechy z czasem jednak dorastają, a wraz z nimi zmienia się także przestrzeń, w której na co dzień uczą się, bawią i odpoczywają. W pomieszczeniach nastolatków często dominują ciemne barwy, które na pierwszy rzut oka mogą przytłaczać. Dzięki odpowiedniej aranżacji, takie wnętrze może być nie tylko azylem dla dojrzewającego dziecka, lecz także zachwycać swoim stylem wszystkich domowników.

Pokój nastolatka. Młodzieżowy może być stylowy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Nastolatek o wielu rzeczach chce decydować samodzielnie – także jeśli w grę wchodzi aranżacja jego pokoju. Niebieskie i różowe ściany zastępowane są więc często czarnymi, które dodatkowo ozdabiają kolorowe plakaty idoli. Taki wystrój może być ciekawy, jeśli zadbamy o odpowiednie urządzenie wnętrza i skomponowanie jego kolorystyki. Możemy zatem podsunąć dziecku praktyczne pomysły i inspiracje, a następnie razem z nim zmienić oblicze pomieszczenia.

Pokój jak marzenie

Przy aranżacji młodzieżowego pokoju pomocne będzie wydzielenie różnorodnych stref – do nauki, zabawy i relaksu. Tego typu podział można zrealizować nawet w małych przestrzeniach. Z pomocą przychodzą meble kompaktowe, takie jak np. piętrowe łóżko, pod którym z powodzeniem zmieścimy biurko i przybory do nauki. Z drugiej strony pokoju możemy natomiast postawić puf typu fatty, gdzie zgromadzone zostaną rzeczy ważne dla naszego dziecka – w zależności od upodobań nastolatka, mogą być to zarówno sprzęty muzyczne, jak i gry planszowe. Umiejscowione nad nimi półki będą zaś doskonałym miejscem na wszelkiego rodzaju bibeloty i książki, nie tylko te służące nauce.

W młodzieżowym wnętrzu bardzo dobrze sprawdzą się rozwiązania proste, nowoczesne i praktyczne, wpisujące się w nurt minimalizmu. Nie zapomnijmy także o takich elementach, jak kosz na śmieci, co pomoże w utrzymaniu porządku w królestwie nastolatka.

Czarny faworyt

Młodzież za swój ulubiony kolor często uważa czarny. Najchętniej w takiej tonacji widziałaby nie tylko codzienną garderobę, lecz również cały pokój. Czarną ścianę najlepiej umiejscowić naprzeciwko okna. – W pokoju nastolatka dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie magnetycznej farby tablicowej. Dzięki niej, na ścianie będzie można za pomocą magnesów umieścić plakaty, rysunki, modne grafiki. To także praktyczna przestrzeń do artystycznej twórczości i różnorodnych notatek – mówi Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR Produktowego w FFiL Śnieżka SA. Odpowiedzią na potrzeby rodziców, którzy chcą rozwijać kreatywność swoich dzieci na każdym etapie ich życia jest Magnetyczna Farba Tablicowa MAGNAT, która jest łatwa w aplikacji i tworzy trwałą, odporną na wielokrotne zmywanie powłokę.

Ściany z wnęką okienną najlepiej natomiast pozostawić białe, lecz jeśli nasza pociecha jest przeciwnikiem śnieżnobiałych tonacji, można pomalować je na szaro, co dobrze będzie współgrać z czernią. Ciekawym rozwiązaniem jest tynk strukturalny, np. MAGNAT Style Beton, który nada całemu pomieszczeniu surowego klimatu. „Loftową” kompozycję uzupełnią jasne dodatki – półki, zasłony oraz rolety. Warto zastanowić się także nad meblami – naturalne drewno pasuje do każdego rodzaju wnętrz, nie będziemy musieli więc wymieniać całego wyposażenia, gdy zmienimy aranżację.

Diabeł tkwi w szczegółach

Ciemne ściany to idealna baza dla stworzenia wspomnianego już, nieco przemysłowego klimatu. Pomocne będzie przy tym wykorzystanie farby do kaloryferów – popularne, białe grzejniki warto pomalować na kolor miedziany lub stalowy, umieszczając nad nimi półki wmurowane w ścianę, wykonane z surowej cegły. Oprócz tego, że nadadzą całemu wnętrzu odpowiedniego charakteru, będą nietuzinkową ozdobą, wyróżniającą młodzieżową przestrzeń.

Ważnym elementem takiego pomieszczenia jest również oświetlenie. Przy ciemnych aranżacjach powinno być go dużo, najlepiej w formie punktowej, szczególnie w części przeznaczonej do nauki. Aby wpasować się w minimalistyczny klimat, abażury można wykonać samemu korzystając z grubego drutu.

Pokój nastolatka, utrzymany w ciemniej kolorystyce, przy odpowiedniej aranżacji staje się miejscem urokliwym, które łatwo przerobimy na eleganckie, gdy młodzieńczy bunt przejdzie już do historii. Szary i czarny to w końcu kolory pełne klasy – zarówno na wybiegach, jak i we wnętrzach.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)