Trwa ładowanie...
d28vsbj

Pogrzeb posła Rafała Wójcikowskiego we wtorek 24 stycznia

Pogrzeb posła Kukiz'15 Rafała Wójcikowskiego odbędzie się we wtorek 24 stycznia w kościele św. Jadwigi w Tomaszowie Mazowieckim - poinformowała Kancelaria Sejmu. Polityk zginął w czwartek w wypadku samochodowym.
Share
Rafał Wójcikowski
Rafał WójcikowskiŹródło: Wikimedia Commons, Fot: Adrian Grycuk, CC-BY-SA-3.0-PL
d28vsbj

Do wypadku doszło na drodze S8 w powiecie skierniewickim. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz napisał na Facebooku: "Dziś nad ranem zginął w wypadku nasz Przyjaciel, Poseł na Sejm RP Rafał Wójcikowski. Miał 43 lata. Osierocił Żonę i dwoje dzieci. Nie jestem w stanie teraz napisać nic więcej... Ogromny żal. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie".

Czytaj więcej: Są wyniki sekcji zwłok posła Rafała Wójcikowskiego

d28vsbj

Kondolencje rodzinie zmarłego złożyła premier Beata Szydło. Wyrazy współczucia skierowała także do posłów klubu parlamentarnego Kukiz'15, do którego należał Wójcikowski.

Wójcikowski ukończył Uniwersytet Łódzki na kierunku finanse i bankowość oraz informatyka i ekonometria. Doktorat uzyskał na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Z zawodu był nauczycielem akademickim. Należał też do Stowarzyszenia KoLiber. Jako ekspert współpracował z Fundacją Republikańską.

Wójcikowski w Sejmie zasiadał m.in. w komisji finansów publicznych, w której był zastępcą jej przewodniczącego. Pracował również w komisji do spraw energii i Skarbu Państwa oraz w komisji edukacji, nauki i młodzieży.

d28vsbj

Podziel się opinią

Share
d28vsbj
d28vsbj
Więcej tematów