Trwa ładowanie...
dsj1yaz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pogrzeb polskiego geologa zabitego przez talibów

Około tysiąca osób uczestniczyło w
Krośnie (Podkarpackie) w pogrzebie zamordowanego przez talibów w
Pakistanie polskiego geologa Piotra Stańczaka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogrzeb polskiego geologa zabitego przez talibów
(PAP/EPA, Fot: Darek Delmanowicz)
dsj1yaz

- Modląc się o spokój duszy Piotra, módlmy się także o nawrócenie przestępców, którzy dokonali tego mordu - powiedział podczas mszy świętej ks. Tadeusz Balewender.

Siostra Stańczaka - Danuta Paszek, podziękowała wszystkim, którzy jej i rodzinie okazali bliskość i współczucie w trudnych chwilach. - Żegnaj braciszku - mówiła nad trumną.

W ceremonii pożegnania zmarłego wzięli udział bliscy, pracownicy firm związanych z kopalnictwem nafty i gazu z całego kraju, mieszkańcy Krosna. Byli także m.in. wojewoda podkarpacki Mirosław Karapyta, wicemarszałek województwa Bogdan Rzońca, prezydent Krosna Piotr Przytocki, przedstawiciele polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ambasady Pakistanu w Polsce.

dsj1yaz

Zmarłego pożegnali również przedstawiciele krakowskiej Geofizyki, gdzie pracował.

Po mszy żałobnej w kościele pw. Piotra Apostoła i Jana z Dukli Stańczak został pochowany na miejscowym cmentarzu komunalnym.

42-letni Piotr Stańczak został 28 września 2008 roku porwany przez terrorystów, najprawdopodobniej z ugrupowania Tehrik i Tliban Pakistan. W zamian za jego uwolnienie domagali się zwolnienia z więzień swoich towarzyszy. Wobec niespełnienia tych żądań przez pakistańskie władze 7 lutego 2009 r. terroryści ogłosili, że Polak został zabity.

Ciało Stańczaka przewieziono do kraju w ubiegłym tygodniu.

dsj1yaz

Podziel się opinią

Share

dsj1yaz

dsj1yaz
Więcej tematów