Trwa ładowanie...

Pogrzeb polskiego geologa zabitego przez talibów

Około tysiąca osób uczestniczyło w Krośnie (Podkarpackie) w pogrzebie zamordowanego przez talibów w Pakistanie polskiego geologa Piotra Stańczaka.
Share
Pogrzeb polskiego geologa zabitego przez talibów
Źródło: PAP/EPA, Fot: Darek Delmanowicz
d2vcr65

- Modląc się o spokój duszy Piotra, módlmy się także o nawrócenie przestępców, którzy dokonali tego mordu - powiedział podczas mszy świętej ks. Tadeusz Balewender.

Siostra Stańczaka - Danuta Paszek, podziękowała wszystkim, którzy jej i rodzinie okazali bliskość i współczucie w trudnych chwilach. - Żegnaj braciszku - mówiła nad trumną.

W ceremonii pożegnania zmarłego wzięli udział bliscy, pracownicy firm związanych z kopalnictwem nafty i gazu z całego kraju, mieszkańcy Krosna. Byli także m.in. wojewoda podkarpacki Mirosław Karapyta, wicemarszałek województwa Bogdan Rzońca, prezydent Krosna Piotr Przytocki, przedstawiciele polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ambasady Pakistanu w Polsce.

d2vcr65

Zmarłego pożegnali również przedstawiciele krakowskiej Geofizyki, gdzie pracował.

Po mszy żałobnej w kościele pw. Piotra Apostoła i Jana z Dukli Stańczak został pochowany na miejscowym cmentarzu komunalnym.

42-letni Piotr Stańczak został 28 września 2008 roku porwany przez terrorystów, najprawdopodobniej z ugrupowania Tehrik i Tliban Pakistan. W zamian za jego uwolnienie domagali się zwolnienia z więzień swoich towarzyszy. Wobec niespełnienia tych żądań przez pakistańskie władze 7 lutego 2009 r. terroryści ogłosili, że Polak został zabity.

Ciało Stańczaka przewieziono do kraju w ubiegłym tygodniu.

d2vcr65

Podziel się opinią

Share
d2vcr65
d2vcr65
Więcej tematów