Trwa ładowanie...
d1t889s
d1t889s

Pogrzeb księżniczki Małgorzaty

Przygotowania do pogrzebu (AFP)
W piątek po południu na zamku Windsor pod Londynem odbył się pogrzeb zmarłej w sobotę w wieku 71 lat księżniczki Małgorzaty, młodszej siostry brytyjskiej królowej Elżbiety II.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1t889s

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyło 450 osób, wśród których była sędziwa królowa matka. Dokładnie 50 lat temu w tym samym miejscu pochowano jej męża i ojca Małgorzaty - króla Jerzego VI.

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyły 4 pokolenia rodziny królewskiej, w tym Elżbieta II z księciem Filipem, czwórka ich dzieci, wnuki William i Harry, a także syn, córka i mąż księżnej Małgorzaty, lord Snowdon.

Z kaplicy udekorowana kwiatami trumna ze zwłokami zmarłej została przewieziona do miasteczka Slough, gdzie - zgodnie z wolą Małgorzaty - odbyła się kremacja. Urna z jej prochami powróci na zamek i zostanie umieszczona w królewskim grobowcu, obok ukochanego ojca księżniczki.

d1t889s

71-letnia księżniczka Małgorzata zmarła w sobotę podczas snu. Jej śmierć zbiegła się z przypadającym w tym roku złotym jubileuszem królowej Elżbiety II, czyli jej 50-leciem na tronie brytyjskim.

Księżniczka Małgorzata przez swoje nieudane związki uczuciowe odbierana była jako jedna z bardziej kontrowersyjnych postaci brytyjskiej rodziny królewskiej. Szokiem dla Brytyjczyków był rozwód księżniczki z lordem Snowdonem w 1978 roku.

Księżniczka postrzegana była jako osoba nieprzewidywalna, ale zawsze lojalna wobec starszej siostry Elżbiety. W młodości piękna i pełna wdzięku, była uwielbiana przez Brytyjczyków.(iza, ck)

Podziel się opinią

Share

d1t889s

d1t889s
d1t889s
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów