Trwa ładowanie...

Pogoda wariuje. W weekend ogromne różnice temperatur. Potem eksplozja ciepła

Pogoda w ten weekend będzie bardzo niespokojna. Spodziewane są opady i duże różnice temperatur. Od zachodu przez Polskę będzie przechodził chłodny front atmosferyczny, który może przynieść nawet burze. Jednak już niebawem czeka nas prawdziwa eksplozja ciepła.
Share
Pogoda. Najnowsza prognoza
Pogoda. Najnowsza prognozaŹródło: wscharts
dzscx63

Pogoda w weekend powariuje. Polska w weekend będzie pod wpływem zatoki związanej z niżem nad Morzem Norweskim. Od zachodu napłynie front atmosferyczny, który przyniesie nam chłodne porywy wiatru i opady. Lokalnie można spodziewać się nawet burz.

Temperatura będzie mocno zróżnicowana, podzieli Polskę niemal na pół. Najszybciej ochłodzi się na zachodzie kraju. Tam w najcieplejszym momencie dnia będzie jedynie od 8 do 12 stopni. Na północnym zachodzie termometry pokażą zaledwie 5 - 6 stopni C. Przed południem zacznie padać deszcz, który ustąpi dopiero wieczorem. Może wiać dość silny wiatr, nad morze jego prędkość może dochodzić do 70 - 75 km/h.

Na wschodzie i w centrum przez większość część dnia będzie pogodnie i ciepło. Najcieplej będzie w centrum kraju. Na termometrach zobaczymy nawet 17 stopni C.

dzscx63

Po południu opady nadciągną na pozostałą część kraju i wówczas również tu odczujemy spadek temperatury.

Pogoda. Temperatura w sobotę Ventusky.com
Pogoda. Temperatura w sobotę Źródło: Ventusky.com

W niedzielę natomiast, jak wskazuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Bałkanów, w chłodnym powietrzu polarnym morskim napływającym z zachodu. Ciśnienie na wschodzie kraju wzrośnie, na zachodzie będzie zacznie spadać.

Będzie dużo chłodniej niż w sobotę. Już nie będzie takich różnic temperatur. Termometry pokażą od 6 stopni na południowym wschodzie do 12 na zachodzie kraju. Rano popada jeszcze na wschodzie, na południowym wschodzie może sypnąć także śniegiem.

dzscx63

Pogoda. Temperatura powariuje

Pod koniec marca w Polsce zrobi się nareszcie zdecydowanie cieplej. Jak czytamy na portalu fanipogody.pl, temperatura ponownie w tym roku przekroczy 20-22°C. Wyjątkowo ciepło zrobi się w ostatnich dwóch dniach marca. Już nie mówiąc o innych rejonach Europy, gdzie słupki rtęci wskażą nawet 25-27 stopni.

Pogoda. Temperatura ostatniego dnia marca Ventusky.com
Pogoda. Temperatura ostatniego dnia marca Źródło: Ventusky.com

Pogoda na Wielkanoc i uderzenie ciepła po świętach

Szok możemy przeżyć w święta. W Wielkanoc bowiem wróci zdecydowane ochłodzenie. Temperatura gwałtownie spadnie od 2 kwietnia. Arktyczne powietrze z północy przyniesie o poranku mróz. W wyższych partiach gór może być nawet -15 stopni o poranku.

Na szczęście to ochłodzenie potrwa zaledwie kilka dni, żeby wręcz eksplodowała wiosna. Już około 8 kwietnia znów zobaczymy na termometrach kilkanaście stopni C. Każdego dnia będzie coraz cieplej i pod koniec kwietnia także u nas w kraju możemy spodziewać się nawet 25 stopni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzscx63

Podziel się opinią

Share
dzscx63
dzscx63
Więcej tematów