Trwa ładowanie...

Pogoda. USA. Gigantyczna burza śnieżna zagraża milionom Amerykanów

To może być największa burza śnieżna w USA w ciągu ostatnich lat. Jej skutki odczuje ponad 60 milionów ludzi. Według prognoz, ogromne połacie lądu przykryje siedemdziesięciocentymetrowa warstwa śniegu.
Share
USA. Gigantyczna burza śnieżna zagraża milionom Amerykanów
USA. Gigantyczna burza śnieżna zagraża milionom AmerykanówŹródło: PAP
d2hiydt

Meteorolodzy w USA wydali ostrzeżenia. Olbrzymi obszar kraju, obejmujący środkowe stany aż po Georgię i Massachusetts, został objęty zimowym alertem.

Zagrożony teren zamieszkuje ponad 63 miliony ludzi, którzy z niepokojem przygadają się prognozom pogody. Wszystko przez zbliżającą się do USA gigantyczną burzę śnieżną.

Pogoda. USA. W ciągu tygodnia śnieg przykryje niemal pół kraju

Jak przewidują synoptycy, już we wtorek (w środę polskiego czasu) śnieżny huragan uderzy w południowe stany, gdzie spaść może do 15 cm śniegu. Następnego dnia burza przesunie się wybrzeże wschodnie, a jej skutki odczują mieszkańcy Północnej Karoliny, Wirginii, Maryland i stanu Nowy Jork. Poza śniegiem przewidywane są tam silne burze z wyładowaniami i ulewne deszcze.

d2hiydt

W środę śnieg przykryje prawdopodobnie wielkie metropolie. Na trasie huraganu znajdują się bowiem Filadelfia, Nowy Jork i Boston. W wymienionych miastach może spaść do 8 cm śniegu na godzinę. W dodatku pojawi się silny wiatr, dlatego mieszkańcy są ostrzegani przed możliwymi przerwami w dostawie energii elektrycznej.

Burza śnieżna ucichnie dopiero pod koniec tygodnia, jednak nim to się stanie, w czwartek śnieg zasypie część Nowej Anglii i północno wschodnią część wybrzeża USA. Synoptycy prognozują, że w niektórych rejonach spać może nawet ponad 60 cm śniegu, co w wielu miejscach może oznaczać paraliż komunikacyjny.

Zobacz też: Ferie zimowe 2021. Będą zmiany w harmonogramie? Dariusz Piontkowski: "Decyzje już zapadły"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hiydt

Podziel się opinią

Share
d2hiydt
d2hiydt
Więcej tematów