Trwa ładowanie...
d2hbrg8
pogoda

Pogoda. "Szklanka" na drogach. "Auta leżą w rowie co kilka metrów"

Pogoda nie rozpieszcza kierowców w Małopolsce oraz miejscami na Śląsku. Na tamtejszych drogach od rana doszło do serii kolizji, a świadkowie mówią wprost: auta leżą w rowie dosłownie co kilka metrów. Powód - śliska nawierzchnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. "Szklanka" na drogach. "Auta leżą w rowie co kilka metrów"
Pogoda. "Szklanka" na drogach. "Auta leżą w rowie co kilka metrów" (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d2hbrg8

Pogoda zagraża bezpieczeństwu uczestników ruchu. Kierowcy relacjonują fatalne warunki, które panują na drogach w Małopolsce i na Śląsku.

"Miejscami pada marznący deszcz. Nie widziałem żadnej piaskarki", "jeżeli nie musicie, na razie nie wyjeżdżajcie. Może w ciągu dnia warunki się poprawią" - mówią słuchacze RMF FM. Pogoda sprawia, że jezdnie w regionie są śliskie, a przez to bardzo niebezpieczne.

Pogoda. "Szklanka" na drogach. "Auta leżą w rowie co kilka metrów"

"Auta leżą w rowie co kilka metrów" - mówi wprost inny z kierowców. Policja odnotowała na autostradzie A4 kolizje w sumie 10 aut. Nie lepiej jest na drogach lokalnych.

d2hbrg8

Korek spowodowany marznącym deszczem powstał na drodze 780 w okolicach Alwerni, do wypadku na trasie S7 doszło w miejscowości Lubień - informuje lokalny oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pogoda. Synoptycy ostrzegają

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę rano ostrzeżenie przed marznącymi opadami w trzech województwach: małopolskim, podkarpackim i śląskim.

W Małopolsce ostrzeżenie dotyczy całego regionu z wyjątkiem jego północnych krańców, na Śląsku - powiatu żywieckiego, i południowej części Podkarpacia. To w sumie 25 powiatów.

Czytaj też: Pogoda. Z zachodu nadciąga zmiana. IMGW ostrzega
Pogoda. Prognoza zagrożeń IMGW. Silny wiatr i deszcz ze śniegiem

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hbrg8

Podziel się opinią

Share
d2hbrg8
d2hbrg8
Więcej tematów