Trwa ładowanie...
ycipk-4hce3x

Pogoda. Z zachodu nadciąga zmiana. IMGW ostrzega

Pogoda. W weekend nad Polskę nadciągnie dość ciepłe powietrze atlantyckie, które sprawi, że temperatura utrzyma się na plusie. Będzie jednak pochmurno, deszczowo i wietrznie. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na weekend. Na Bałtyku sztorm
Pogoda na weekend. Na Bałtyku sztorm (Forum)
ycipk-4hce3x

Pogoda. Podczas weekendu niż Quentin znad Skandynawii i Pedro znad Morza Norweskiego połączą się w jeden rozległy niż, który wprawdzie oddalał będzie się od nas, bo ruszy w kierunku Półwyspu Kolskiego, ale niestety znad Atlantyku podąża już w naszym kierunku kolejny niż Rudi, który w niedzielę dotrze nad zachodnią Skandynawię i Cieśniny Duńskie. Zatem weekend upłynie nam w towarzystwie ośrodków niżowych, które przemieszczając się północną częścią kontynentu przyniosą nam sporą dawkę wilgoci, chmur i opadów deszczu. Będzie ich zdecydowanie więcej na północy Polski.

Dodatkowo ośrodki niżowe, które podczas weekendu zdominują północną Europę w dalszym ciągu "napierać” będą na odległy, ale "stawiający opór” wyż Sarena, zatem pomiędzy tymi ośrodkami znacznie wzrośnie różnica ciśnień, który odczujemy w formie silniejszego, porywistego wiatru. Jedynym pocieszeniem będzie napływające z zachodu dość ciepłe powietrze atlantyckie, które sprawi, że temperatura utrzyma się na plusie.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

ycipk-4hce3x

Pogoda na sobotę

Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, w sobotę na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurno i deszczowo, jedynie na przedgórzu popada słaby deszcz ze śniegiem, a w górach poprószy słaby śnieg. Tylko do południa na nieco lepsza pogodę, wprawdzie ze spora ilością chmur, ale bez opadów będą mogli liczyć mieszkańcy wschodniej i południowo-wschodniej Polski (od Podlasia przez Lubelszczyznę po Podkarpacie i Małopolskę), gdzie opady deszczu dotrą dopiero po południu.

Pogoda na niedzielę

W niedzielę pogoda ulegnie lekkiej poprawie i przez cały dzień pogodnie i bez opadów będzie na południu i w centrum, a do południa także na zachodzie kraju. Natomiast na północy i na wschodzie (od woj. zachodniopomorskiego po Podlasie oraz na Mazowszu i Lubelszczyźnie) a po południu dodatkowo na zachodzie (w Lubuskiem oraz na północy i zachodzie Wielkopolski) będzie pochmurno z opadami deszczu.

Podczas weekendu uważajmy na nieco intensywniejsze opady deszczu, które pojawią się w pasie północno-zachodniej i północnej Polski (od woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego po Podlasie), bo tutaj zarówno w sobotę, jak i w niedzielę spadnie od 3 do 6 litrów wody na każdy metr kwadratowy powierzchni.

W weekend wzrośnie prędkość zachodniego wiatru, który prawie w całym kraju w porywach dochodził będzie do 40-65 km/h. Jeszcze mocniej, bo do 70-80 km/h powieje w pasie wybrzeża, w wyniku czego Bałtyk rozkołysze się do 8–9 st. Bft (sztorm). Niestety, porywisty wiatr nie ominie również całego pasma gór i tutaj (w szczytowych partiach gór) porywy dochodzić będą do 80-100 km/h powodując liczne zawieje i zamiecie śnieżne.

ycipk-4hce3x

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia dla województwa pomorskiego przed silnym wiatrem.

imgw
Podziel się

Pogoda. Temperatura

Podczas weekendu zrobi się nieco cieplej i temperatura podskoczy o kilka kresek w górę dobijając do 4–7 stopni na wschodzie i 8–9 na zachodzie.

Wraz ze wzrostem temperatury w ciągu dnia, również poranki z dnia na dzień będą coraz cieplejsze i o ile jeszcze w sobotę rano lekki mróz do (-1)-(-2) stopni obejmie wschodnią i południowo-wschodnią Polskę [w górach do (-3)-(-5) stopni], o tyle w niedzielny poranek temperatura ciut poniżej zera spadnie już tylko na Podhalu i w Bieszczadach.

ycipk-4hce3x

Pogoda w przyszłym tygodniu##

Przyszły tydzień zapowiada się z pogodą w kratkę, czyli dni pogodne i słoneczne przeplatać będą się z dniami, podczas których będzie się chmurzyć i popada deszcz, a we wtorek, w czwartek i w piątek gdzieniegdzie deszcz ze śniegiem. Jednak pomimo zmiennej aury nadal będzie dość ciepło, bo temperatura wahać będzie się w okolicach 5 kreski tzn. w dni pochmurne i deszczowe będzie spadać nieco poniżej 5 stopni, a w dni pogodne i słoneczne odbije się od 5 kreski i podskoczy o kilka stopni w górę.

Tragedia w Szczyrku. Burmistrz komentuje ze łzami w oczach

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4hce3x

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4hce3x

ycipk-4hce3x
ycipk-4hce3x
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów