Trwa ładowanie...

Pogoda szaleje. Piorun uderzył w gospodarstwo, w Kołobrzegu zalało ulice

Pogoda szaleje w województwie zachodniopomorskim. Strażacy walczą ze skutkami burz, które nawiedziły m.in. Kołobrzeg. Z kolei w miejscowości Stare Bielice piorun uderzył w gospodarstwo.

Share
Pogoda szaleje. Piorun uderzył w gospodarstwo, w Kołobrzegu zalało uliceŹródło: Adam Wójcik
d2ltxzk

W środę obszar Polski znajdował się będzie w zasięgu wyżu z centrum nad zachodnią Rosją i nieprzerwanie z kierunków południowych napływać będą bardzo cieple, a nad zachodnią, centralną i południową część kraju upalne i parne masy powietrza. Mimo to, w pasie środkowym (od Pomorskiego i zachodniej Warmii przez Kujawy i zachodnie Mazowsze, Łódzkie i Świętokrzyskie po Małopolskę), w całym pasie wybrzeża oraz w Sudetach wypiętrzyły się chmury kłębiaste Cumulonimbus, które przyniosły ze sobą opady przelotne deszczu i lokalne burze.

Najwięcej informacji o burzach napływa z województwa zachodniopomorskiego. - Najwięcej zdarzeń było w powiecie kołobrzeskim, stargardzkim, a także w Koszalinie - powiedział rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie młodszy kapitan Tomasz Kubiak w rozmowie z tvnmeteo.pl. Jak wylicza portal, strażacy interweniowali 200 razy, jednak pojawiają się kolejne zgłoszenia.

Burza pojawiła się m.in. w Kołobrzegu i Dźwirzynie. Jak informują służby, większość ulic Kołobrzegu jest zalana. Z kolei miejscowości Kretomino w okolicach Koszalina w jednym z domów zawaliła się ściana.

Zobacz także: Największy park wodny w Europie powstaje w Polsce. Wiemy więcej o cenach biletów

To jednak nie wszystko. Piorun uderzył w gospodarstwo w Starych Bielicach. Według portalu gk24.pl, w tej samej miejscowości pali się także drugi dom, najpewniej również został trafiony wyładowaniem atmosferycznym.

Gdzie jest burza? Śledź wyładowania tutaj.

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

d2ltxzk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ltxzk
d2ltxzk
Więcej tematów