RegionalneWarszawaPogoda. Połamane drzewa i zniszczone samochody. Nawałnica przeszła przez Mazowsze

Pogoda. Połamane drzewa i zniszczone samochody. Nawałnica przeszła przez Mazowsze

Ponad 100 interwencji straży pożarnej na Mazowszu w związku z silnym wiatrem i podtopieniami. Bilans nawałnicy, która przeszła przez Warszawę i okolice to powalone drzewa i kilka uszkodzonych samochodów.

Pogoda. Połamane drzewa i zniszczone samochody. Nawałnica przeszła przez Mazowsze
Źródło zdjęć: © WP.PL | Krzysztof Olszewski/WP
Katarzyna Romik

Pogoda. Straż pożarna z Warszawy była wzywana do usuwania skutków silnego wiatru w kilku miejscach stolicy. Ursynów, Ochota, Wola i Bielany - w tych dzielnicach strażacy usuwali powalone drzewa, które blokowały drogi i chodniki. Kilka z nich uszkodziło też zaparkowane samochody.

Do takiego zdarzenia doszło tuż po godz. 17 w Pruszkowie. Tam drzewo spadło na autobus i samochód oraz linie energetyczną. Mazowieckie służby informują, że podczas nawałnic nikt nie ucierpiał.

We wtorek w całej Polsce obowiązywały ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem. Miejscami pojawiły się też burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa mazowieckiego ostrzeżenia drugiego stopnia, które obowiązywały od godz. 18.30 we wtorek.

W całej Polsce, od wtorkowego popołudnia straż pożarna interweniowała ok. 800 razy. Zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz przekazał, że najwięcej wyjazdów straż odnotowała w woj. mazowieckim (102), zachodniopomorskim (79) i dolnośląskim (61). Dwi osoby zostały ranne.

We wtorek bez prądu było 2,6 tys. odbiorców. W woj. łódzkim było to 1430 gospodarstw domowych, a na Podlasiu – 730.

IMGW po raz pierwszy w tym sezonie wydał ostrzeżenie przed silnym sztormem na Bałtyku. Prędkość wiatru może osiągać 90 km/h.

W środę obowiązują ostrzeżenia przed silnym wiatrem w południowo-wschodnich regionach kraju oraz w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim. Synoptycy zapowiadają intensywne opady deszczu i krupy śnieżnej w całym kraju. W górach może spaść śnieg.

Obraz
© imgw | IMGW

Prognozy długoterminowe są jednak bardziej optymistyczne. Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni, 23 września, może sprawić niespodziankę. Niewykluczone, że tego dnia termometry w wielu miejscach Polski wskażą 26 st. C.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Leszek Miller: ona jest dla mnie nikim. Mamy odpowiedź rzeczniczki SLD

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)