Trwa ładowanie...

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW w 7 regionach

Pogoda. Początek weekendu nie będzie łatwy dla kierowców. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla siedmiu regionów. Chodzi o bardzo gęstą mgłę.
Share
Pogoda. Ostrzeżenia IMGW w 7 regionach
Pogoda. Ostrzeżenia IMGW w 7 regionachŹródło: wxcharts.com, IMGW
dlfzr7o

IMGW ostrzeżenie 1. stopnia przed gęstymi mgłami w siedmiu województwach wydał w piątek wieczorem.

Alert obowiązuje w województwach: mazowieckim, łódzkim, lubelskim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. Ostrzeżenia obowiązują do sobotniego przedpołudnia.

Synoptycy IMGW ostrzegają, że w środkowej i południowo-wschodniej Polsce mgły mogą ograniczyć widoczność do 200 m, a lokalnie nawet do 50 m.

dlfzr7o

Zobacz też: Zakaz przemieszczania się bezprawny? RPO wprost o wygranych w sądzie

IMGW informuje, że w weekend Polska będzie pod wpływem przemieszczającej się od zachodu płytkiej zatoki niżowej z frontem okluzji, związanej z niżem znad Skandynawii.

Od południa Polska dostanie się w zasięg wyżu z centrum nad Rumunią. Napływać będzie chłodna masa powietrza polarnego morskiego.

dlfzr7o

Pogoda. Nad ranem przymrozki

Nocą czeka nas spory spadek temperatury. O świcie będzie -5 st. C od Podkarpacia po rejon Zatoki Gdańskiej, Podlasie, Mazury, Mazowsze, północ Lubelszczyzny i Kielecczyznę.

Najcieplej na zachodzie -1 st. C i na Ziemi Łódzkiej 0 st. C. Utrzyma się na ogół pochmurna pogoda postępującymi rozpogodzeniami w województwach Polski północnej i wschodniej. Na drogach może być bardzo ślisko.

Pogoda. Co oznacza 1. stopień ostrzeżeń IMGW?

Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia meteorologicznego - oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlfzr7o

Podziel się opinią

Share
dlfzr7o
dlfzr7o
Więcej tematów