Trwa ładowanie...
dwgxtda

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW I stopnia dla połowy Polski

Pogoda jest już naprawdę zimowa. Wszystko wskazuje na to, że śnieg i mróz zostaną z nami na dłużej. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia w centralnej i zachodniej części Polski.
Share
Pogoda. Alerty IMGW pierwszego stopnia przed oblodzeniem w centralnej i zachodniej części Polski
Pogoda. Alerty IMGW pierwszego stopnia przed oblodzeniem w centralnej i zachodniej części Polski Źródło: IMGW
dwgxtda

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu, miejscami śniegu z deszczem. "Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -4 st. C. Temperatura minimalna gruntu około -6 st. C." - przekazuje IMGW.

Kierowcy, noga z gazu! Zrobi się prawdziwa "szklanka". Szczególnie niebezpiecznie będzie rano.

Polska cały czas będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad Bałtykiem i południową Skandynawią. Jak prognozują synoptycy IMGW, od północnego zachodu w głąb kraju będą wędrowały kolejne fronty atmosferyczne, przynosząc opady głównie śniegu, na wybrzeżu i Pomorzu także deszczu ze śniegiem.

dwgxtda

Na zachodzie i północy kraju spadnie około 8 cm śniegu, w rejonach podgórskich i w górach około 10 cm. Na wybrzeżu możliwe lokalne burze.

Pogoda. "Bestia ze wschodu"

Nowe prognozy wskazują, że atak zimy przedłuży się do 25 stycznia. Jak wyjaśniała WP Anna Woźniak, synoptyk centralnego biura prognoz meteorologicznych IMGW, sformułowanie "bestia ze Wschodu" odnosi się do wyżu znad Rosji, tymczasem w momencie najsilniejszego ochłodzenia pogodę w kraju będzie dyktować niż znad Ukrainy. "Centrum bestii" znajdzie się daleko na wschód od Polski. Mimo to poczujemy jej oddech.

dwgxtda

Powrót do szkół. Bartosz Arłukowicz: to może być tragiczne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwgxtda

Podziel się opinią

Share
dwgxtda
dwgxtda
Więcej tematów