Trwa ładowanie...
d34wuiu

Pogoda. Niebezpieczne marznące opady. IMGW wydało ostrzeżenia

Pogoda nas nie rozpieszcza. W niedzielę rano jest niebezpiecznie na drogach. Uważać muszą i kierowcy i piesi. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed marznącym deszczem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Na drogach zrobi się tzw. szklanka
Pogoda. Na drogach zrobi się tzw. szklanka (Forum)
d34wuiu

Wyjątkowo niebezpiecznie jest w trzech województwach: podkarpackim, małopolskim i śląskim. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał tam w sobotę wieczorem ostrzeżenie przed marznącymi opadami. Na drogach może się zrobić tzw. szklanka.

Chodzi o powiaty żywiecki, suski, gorlicki, jasielski, nowotarski, tatrzański, nowosądecki, krośnieński, sanocki, leski i bieszczadzki.

   imgw

Nie dalej jak w sobotę w Małopolsce oraz miejscami na Śląsku rano doszło do serii kolizji z powodu bardzo śliskich dróg. Policja odnotowała na autostradzie A4 kolizje w sumie 10 aut. Nie lepiej było na drogach lokalnych.

d34wuiu

Korek spowodowany marznącym deszczem powstał na drodze 780 w okolicach Alwerni, do wypadku na trasie S7 doszło w miejscowości Lubień - informował lokalny oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pogoda na niedzielę

Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, w niedzielę pogoda ulegnie lekkiej poprawie w stosunku do soboty i przez cały dzień pogodnie i bez opadów będzie na południu i w centrum, a do południa także na zachodzie kraju. Natomiast na północy i na wschodzie (od woj. zachodniopomorskiego po Podlasie oraz na Mazowszu i Lubelszczyźnie) a po południu dodatkowo na zachodzie (w Lubuskiem oraz na północy i zachodzie Wielkopolski) będzie pochmurno z opadami deszczu.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

d34wuiu

Pogoda w przyszłym tygodniu

Przyszły tydzień zapowiada się z pogodą w kratkę, czyli dni pogodne i słoneczne przeplatać będą się z dniami, podczas których będzie się chmurzyć i popada deszcz, a we wtorek, w czwartek i w piątek gdzieniegdzie deszcz ze śniegiem. Jednak pomimo zmiennej aury nadal będzie dość ciepło, bo temperatura wahać będzie się w okolicach 5 kreski tzn. w dni pochmurne i deszczowe będzie spadać nieco poniżej 5 stopni, a w dni pogodne i słoneczne odbije się od 5 kreski i podskoczy o kilka stopni w górę.

Tragedia w Szczyrku. Burmistrz komentuje ze łzami w oczach

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34wuiu

Podziel się opinią

Share

d34wuiu

d34wuiu
Więcej tematów