Trwa ładowanie...
d4lympn

Pogoda na zimę. Amerykanie opracowali prognozę dla Europy. Wiemy, gdzie będzie najzimniej

Prognoza pogody na zimę. Amerykańscy synoptycy opracowali już pierwsze modele pogodowe dla Europy. Wynika z nich, że kontynent podzieli się na cztery różne strefy. Wiemy, gdzie będzie najzimniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody na zimę. Cztery strefy nad Europą
Prognoza pogody na zimę. Cztery strefy nad Europą (AccuWeather)
d4lympn

Prognoza pogody na zimę. Jak wynika z modeli przedstawionych przez AccuWeather, mieszkańcy Wysp Brytyjskich, Europy Północnej i Skandynawii muszą liczyć się ze sztormową pogodą. - Początek stycznia będzie najbardziej aktywny pod tym względem - podkreślił Tyler Roys, meteorolog z AccuWeather.

Burze, które wystąpią po sobie w krótkich odstępach czasu, mogą przynieść wiele zniszczeń. Te zjawiska mają osłabiać się bliżej przełomu lutego i marca. Wówczas zrobi się chłodniej.

Z kolei na południu Europy pojawią się opady deszczu i śniegu. Może to zastopować późniejszą suszę i podnieść poziom rzek, który obecnie jest bardzo niski. Najwięcej śniegu ma spaść w Alpach, gdzie w zeszłym roku sezon zimowy rozpoczął się bardzo wcześnie.

Bernadeta Krynicka poza Sejmem: nie przegrałam

Na Bałkanach prognozowana jest spokojna zima, gdzie można wyszczególnić długie, suche i ciepłe okresy. - Po nich może następować tydzień pełen burz, a następnie kolejny, trwający od dwóch do trzech tygodni, okres suszy - zapowiada Roys. Według niego może to wpłynąć na brak opadów śniegu w górach we Włoszech i w Górach Dynarskich.

d4lympn

Mróz pojawi się we wschodniej Europie i wschodniej Skandynawii: od Finlandii po Ukrainę. To tam ma napłynąć chłodne powietrzne z Syberii. Może pojawić się już na początku zimy, ale nie pozostanie na długo. - Odczujemy trochę zastrzyków chłodu w grudniu, ale żaden jego poważniejszy przypływ nie pojawi się do końca sezonu - tłumaczy Roys.

Niewykluczone są opady śniegu. Mroźne powietrze może przenieść się na południe i zachód, napływając do Polski, na Słowację i do Rumunii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lympn

Podziel się opinią

Share

d4lympn

d4lympn
Więcej tematów