Trwa ładowanie...

Pogoda na Wigilię i święta Bożego Narodzenia 2018: W ciągu dnia ciepło, w nocy mróz, opady deszczu i śniegu w całej Polsce

Pogoda na święta Bożego Narodzenia 2018. W ciągu dnia możemy się spodziewać dodatnich temperatur, ale noce będą mroźne. W całej Polsce pojawią się opady deszczu, śniegu oraz deszczu ze śniegiem.
Share
Pogoda na Wigilię i święta Bożego Narodzenia 2018: W ciągu dnia ciepło, w nocy mróz, opady deszczu i śniegu w całej Polsce
Pogoda na Wigilię i święta Bożego Narodzenia 2018: W ciągu dnia ciepło, w nocy mróz, opady deszczu i śniegu w całej PolsceŹródło: Pixabay.com
d4goliu

Pogoda na święta nie będzie nas rozpieszczać. Temperatura będzie na plusie, ale z dnia na dzień będzie coraz niższa. W nocy doświadczymy mrozów. Prawie w całej Polsce będzie padać albo deszcz, albo deszcz ze śniegiem. "Białe święta" będą jedynie na wschodzie Polski.

Pogoda na święta - Wigilia

W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia czeka nas ocieplenie. Na terenie całej Polski termometry będą wskazywać temperaturę powyżej zera. Najcieplej w Wigilię będzie w zachodniej Polsce - w Szczecinie, Wrocławiu i woj. lubuskim słupki rtęci wskażą nawet 11 stopni Celsjusza. W centralnej i południowej Polsce temperatura będzie się wahać od 8 do 10 stopni Celsjusza. Z kolei na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie słupki rtęci pokażą maksymalnie trzy stopnie. Najchłodniej będzie w okolicy Suwałk, gdzie temperatura będzie sięgać jednego stopnia na plusie.

d4goliu

W nocy w całym kraju temperatura będzie spadać poniżej zera, miejscami do -5 stopni.

Dodatkowo w całym kraju będą opady - zachodnia i północna Polska mogą spodziewać się opadów deszczu, a w pozostałej części kraju będzie padać deszcz ze śniegiem. Ponadto na Śląsku i w Małopolsce pojawią się przejaśnienia.

Ciśnienie będzie wynosić 1015 hPa i będzie spadać.

Pogoda na święta - Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia

Pierwszego dnia świąt temperatura spadnie. Najcieplej będzie w okolicy Opola, gdzie termometry będą pokazywać nawet siedem stopni na plusie, a w pozostałej części kraju od trzech stopni na Podlasiu do sześciu na Pomorzu i w centralnej Polsce. W całym kraju mogą pojawić się przejaśnienia. Temperatura w nocy w całym kraju będzie wynosić około -5 stopni.

d4goliu

Bez deszczu będzie jedynie na Dolnym Śląsku. W prawie całym kraju uświadczymy opadów deszczu. Jedynie na Podlasiu popada deszcz ze śniegiem. Będzie też wzmagał się porywisty wiatr. Ciśnienie będzie na poziomie 1005 hPa i ciągle będzie spadać.

Pogoda na święta - Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia

W drugi dzień świąt temperatura będzie jeszcze niższa. Najcieplej będzie w Trójmieście, gdzie temperatura będzie wynosić cztery stopnie Celsjusza. Na wschodzie kraju będzie jedynie jeden stopień powyżej zera, a w pozostałej części kraju dwa lub trzy stopnie. W ciągu dnia mróz będzie jedynie w okolicach Zakopanego, konkretnie -2 stopnie.

W nocy temperatura może sięgnąć nawet -8 Celsjusza.

Przejaśnienia pojawią się w zachodniej i północnej Polsce oraz w woj. w kujawsko-pomorskim i łódzkim. Zachód Polski będzie musiał też zmagać się z deszczem, zaś we wschodniej, południowej i centralnej Polskiej mają być obfite opady śniegu, ale ze względu na dodatnią temperaturę śnieg może szybko stopnieć. Sucho będzie jedynie na Pomorzu.

Ciśnienie spadnie poniżej 1000 hPa.

d4goliu

Podziel się opinią

Share
d4goliu
d4goliu
Więcej tematów