Trwa ładowanie...

Pogoda na środę: chłodno, wietrznie i deszczowo

Kończy się ciepła aura, która dominowała przez pierwszą połowę listopada. Od środy będzie coraz chłodniej. Dzisiaj temperatura w dzień nie przekroczy 11 stopni C. Na szczęście silniejszy wiatr sprawi, że smog nie będzie nam za bardzo dokuczał.
Share
W środę będzie padało niemal w całej Polsce.
W środę będzie padało niemal w całej Polsce. Źródło: Pixabay.com
d4hzzhx

Już od środy pogodę w Polsce będzie kształtował wyż przesuwający się znad Francji. To on sprawi, że wiatr przybierze na sile i zmieni swój kierunek na północno-zachodni i zachodni, dzięki czemu poprawi się jakość powietrza. Nad terytorium Polski zacznie przebijać się masa powietrza polarnomorskiego.

Przez cały dzień pogodnie i bez opadów będzie na zachodzie - od Zachodniopomorskiego przez Lubuskie i Wielkopolskę aż po Dolny Śląsk. Niestety, na pozostałym obszarze Polski musimy się liczyć ze zmienną aurą – więcej chmur, trochę przejaśnień i słonecznych chwil. Od czasu do czasu słabo i przelotnie popada deszcz. Jak zapowiada portal meteoprognoza.pl, miejscami możliwe będą burze z gradem.

Wczesnym rankiem będzie dość wyrównana temperatura - około 7-8 stopni C. na całym obszarze kraju.

   Ventusky.com
Źródło: Ventusky.com

W ciągu dnia termometry wskażą tylko od 8 do 11 stopni C. Najcieplej będzie na zachodzie Polski - 10-11 stopni C., a najchłodniej na wschodzie i w centrum - 8-9 stopni C.

   Ventusky.com
Źródło: Ventusky.com

Źródło: cumulus.wroc.pl, meteoprognoza.pl

d4hzzhx
d4hzzhx

Podziel się opinią

Share
d4hzzhx
d4hzzhx
Więcej tematów