Trwa ładowanie...

Pogoda na środę - 6 czerwca. Nadciąga wyż "Youenn", ale potem nastąpi atak zwrotnikowego powietrza

Ośrodek wyżowy znad Atlantyku o nazwie "Youenn" wchodzi do Polski. Dlatego najbliższe dwa dni będą ciepłe i słoneczne. Wszystko zmieni się w piątek, kiedy do kraju zostanie wpompowane powietrze zwrotnikowe. A to oznacza upał i gwałtowne burze.

Share
Pogoda na środę - 6 czerwca. Nadciąga wyż "Youenn", ale potem nastąpi atak zwrotnikowego powietrza
Źródło: PAP/EPA, Fot: Frank Röder / CHROMORANGE
d2l6vuq

Najnowsza prognoza pody na środę. "Youenn" znajdzie się wtedy nad Bałtykiem i północną Polską. Do kraju spłyną chłodniejsze masy powietrza, ale na brak słońca nie będziemy narzekać. Temperatura wahać się będzie od 17 st. C na wschodzie, do 20 st. C na zachodzie. W czwartek na termometrze będzie od 20 do 23 st. C.

W całym kraju będzie słonecznie, bez burz i opadów. To bardzo dobra wiadomość dla turystów przebywających w górach, którzy będą mogli podziwiać wspaniałe widoki.

d2l6vuq

Pogoda w Polsce. Od piątku upał i burze z gradem

Ale już w piątek "Youenn" odsunie się nad centralną i południową Rosję. Z okolic Zatoki Biskajskiej i Morza Śródziemnego wejdą ośrodki niżowe. Zaczną one pompować do kraju zwrotnikowe, ale i parne masy powietrza. Na zachodzie i południu Polski temperatura dobije już do 27-29 kreski. W weekend już w całym kraju będzie 30 st. C.

Uważać muszą jednak mieszkańcy południowej Polski. W pasie od Dolnego Śląska aż po Podkarpacie spodziewane są gwałtowne burze. To zasługa pojedynczych, ale mocno wypiętrzonych chmur Cumulonimbus. Możliwe są opady deszczu z gradem, którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr.

W niedzielę pogodnie i słonecznie będzie w całej Polsce. Burze możliwe są tylko w wąskim pasie zachodniej Polski. Temperatura od 23 do do 29 st. C.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Uratował dziecko przed śmiercią. W nagrodę prezydent nagrodził go czymś bezcennym.

d2l6vuq

Podziel się opinią

Share
d2l6vuq
d2l6vuq
Więcej tematów