Qaqwqwrqw

Pogoda na jesień 2019. Przewidywania amerykańskich meteorologów

Portal AccuWeather opublikował prognozowaną pogodę na jesień w Europie. Wichury, powodzie błyskawiczne, ale także dużo słońca. Zobacz, co czeka nas we wrześniu, październiku i listopadzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda długoterminowa.
Pogoda długoterminowa. (AccuWeather)
Qaqwqwrqw

Pogoda na jesień 2019 będzie zdaniem amerykańskich meteorologów z AccuWeather bardzo zróżnicowana dla poszczególnych części kontynentu. W naszym regionie (oraz w Niemczech i Francji) panować ma przyjemnie ciepła aura z dużymi ilościami promieni słonecznych.

Oznacza to jednak pogłębienie suszy, która już boleśnie dotknęła wielu rolników. Pogoda w Warszawie, Berlinie czy Paryżu sprzyjać będzie spacerom i aktywności na świeżym powietrzu. 20-25 st. Celsjusza skutecznie może "wyciągać" nas z domów, ale brak wystarczających opadów pogłębi kryzys w gospodarstwach.

Qaqwqwrqw

Temperatura powietrza wyraźnie ma zacząć spadać w listopadzie. To wtedy dotrze do nas zimne powietrze znad Rosji. Pod jego dominacją znajdą się głównie wschodnie krańce Polski.

Pogoda długoterminowa dla Europy

Upały, które przez całe lato dawały się Europejczykom we znaki, panować będą w kolejnych miesiącach już tylko w Hiszpanii i Portugalii. Oznacza to, że susza potrwa tam co najmniej co końca września. Dopiero w październiku zaczną pojawiać się częstsze opady deszczu.

Zobacz także: Posłowie PO nie oddali hołdu powstańcom? Stanowcza reakcja posłanki PO

Qaqwqwrqw

Zagrożenie wichurami ma wystąpić z kolei głównie w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Burze z silnym wiatrem będą łamać drzewa i powodować ogromne zagrożenie. Eksperci przypominają, że gwałtowne zjawiska wczesną wiosną, gdy drzewa z liści jeszcze nie opadły i stawiają duży opór, są szczególnie niebezpieczne. To tu prognozowane są też podtopienia i powodzie błyskawiczne.

Włochy i Półwysep Bałkański mogą się spodziewać dużej wilgotności, która ograniczy ostatnie upały i położy kres zagrożeniu pożarami. Jak przewidują amerykańscy meteorolodzy, w miarę upływu sezonu ryzyko gwałtownych burz zmniejszy się, ale lokalnie pozostaną ulewne deszcze.

Qaqwqwrqw

Na wschód od Polski panować ma zimne powietrze znad Rosji, a na północy (Finlandia, Norwegia, Dania, Szwecja) ciepła i przyjemna - szczególnie jak na ten region Europy - aura.

Źródło: AccuWeather

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw