Trwa ładowanie...

Pogoda na jesień 2019. Przewidywania amerykańskich meteorologów

Portal AccuWeather opublikował prognozowaną pogodę na jesień w Europie. Wichury, powodzie błyskawiczne, ale także dużo słońca. Zobacz, co czeka nas we wrześniu, październiku i listopadzie.
Share
Pogoda długoterminowa.
Pogoda długoterminowa.Źródło: AccuWeather
d1skrx0

Pogoda na jesień 2019 będzie zdaniem amerykańskich meteorologów z AccuWeather bardzo zróżnicowana dla poszczególnych części kontynentu. W naszym regionie (oraz w Niemczech i Francji) panować ma przyjemnie ciepła aura z dużymi ilościami promieni słonecznych.

Oznacza to jednak pogłębienie suszy, która już boleśnie dotknęła wielu rolników. Pogoda w Warszawie, Berlinie czy Paryżu sprzyjać będzie spacerom i aktywności na świeżym powietrzu. 20-25 st. Celsjusza skutecznie może "wyciągać" nas z domów, ale brak wystarczających opadów pogłębi kryzys w gospodarstwach.

d1skrx0

Temperatura powietrza wyraźnie ma zacząć spadać w listopadzie. To wtedy dotrze do nas zimne powietrze znad Rosji. Pod jego dominacją znajdą się głównie wschodnie krańce Polski.

Pogoda długoterminowa dla Europy

Upały, które przez całe lato dawały się Europejczykom we znaki, panować będą w kolejnych miesiącach już tylko w Hiszpanii i Portugalii. Oznacza to, że susza potrwa tam co najmniej co końca września. Dopiero w październiku zaczną pojawiać się częstsze opady deszczu.

Zobacz także: Posłowie PO nie oddali hołdu powstańcom? Stanowcza reakcja posłanki PO

Zagrożenie wichurami ma wystąpić z kolei głównie w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Burze z silnym wiatrem będą łamać drzewa i powodować ogromne zagrożenie. Eksperci przypominają, że gwałtowne zjawiska wczesną wiosną, gdy drzewa z liści jeszcze nie opadły i stawiają duży opór, są szczególnie niebezpieczne. To tu prognozowane są też podtopienia i powodzie błyskawiczne.

d1skrx0

Włochy i Półwysep Bałkański mogą się spodziewać dużej wilgotności, która ograniczy ostatnie upały i położy kres zagrożeniu pożarami. Jak przewidują amerykańscy meteorolodzy, w miarę upływu sezonu ryzyko gwałtownych burz zmniejszy się, ale lokalnie pozostaną ulewne deszcze.

Na wschód od Polski panować ma zimne powietrze znad Rosji, a na północy (Finlandia, Norwegia, Dania, Szwecja) ciepła i przyjemna - szczególnie jak na ten region Europy - aura.

Źródło: AccuWeather

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1skrx0

Podziel się opinią

Share
d1skrx0
d1skrx0
Więcej tematów