Trwa ładowanie...
d4g04ve

Pogoda na cały styczeń. IMGW prognozuje prawdziwy mróz i deszcze

Prognoza pogody na cały styczeń pokazuje, że w wielu miejscach kraju temperatura spadnie poniżej wieloletniej normy. Będzie więcej deszczowych dni niż dotychczas. A pod koniec miesiąca słupki rtęci pokażą nawet -17 stopni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. W styczniu może być momentami naprawdę zimno
Pogoda. W styczniu może być momentami naprawdę zimno (PAP, Fot: Maciej Chmiel)
d4g04ve

Z informacji pogodowych przekazanych przez IMGW wynika, że w północno-wschodniej oraz północnej części kraju, a także miejscami na zachodzie i w obszarach górskich, średnia temperatura powietrza w styczniu będzie poniżej normy.

   imgw
(imgw)

W normie lub nieco poniżej uplasuje się za to temperatura w centralnej części kraju. Synoptycy Instytutu przewidują, że w pozostałych częściach Polski temperatura będzie w normie.

d4g04ve

Średnia temperatura powietrza w styczniu w Warszawie i Krakowie będzie się mieścić w wieloletniej normie. Inaczej będzie z Gdańskiem - tu miesiąc będzie chłodniejszy, niż dotychczas, ze średnią temperaturą powietrza poniżej –1,1°C.

Zobacz też: Władimir Putin szokuje. "Rosja testuje Polskę"

Pogoda na styczeń. Popada bardziej, niż jesteśmy do tego w styczniu przyzwyczajeni

Bardziej zróżnicowana jest kwestia opadów. Zdaniem IMGW w styczniu suma opadów na zachodzie będzie "przeważnie poniżej normy, na pozostałym obszarze opady powinny być w normie, a w centrum i na południowym wschodzie miejscami powyżej normy".

d4g04ve

Mieszkańcy Warszawy mogą spodziewać się większej ilości deszczu niż w poprzednich latach w styczniu. W Gdańsku sytuacja będzie w normie. Podobnie w Krakowie - tam istnieje jednak większe prawdopodobieństwo, że suma opadów może być nawet niższa, niż wynika to z wieloletniej normy.

   imgw
(imgw)

Prognoza pogody nie nastraja pozytywnie. Będzie chłodno i deszczowo

Styczeń zapowiada się pochmurnie i deszczowo. W przeważającej części kraju liczba dni z opadami będzie powyżej normy. W Gdańsku i Krakowie będzie padać częściej, niż do tej pory.

d4g04ve

Sprawdź prognozę dla swojego regionu

W trzeciej części stycznia w kraju zrobi się naprawdę zimno. Minimalna temperatura może spadać do -7 czy nawet -17 stopni.

   imgw
(imgw)

"Mapy mają charakter orientacyjny. Przedstawiają ogólny obraz pogody, będący wynikiem prognozy probabilistycznej, która nie wyklucza wystąpienia innych klas, a jedynie wskazuje najbardziej prawdopodobną" - zaznacza w komunikacie IMGW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4g04ve

Podziel się opinią

Share
d4g04ve
d4g04ve
Więcej tematów