Trwa ładowanie...
d1fs1nn

Pogoda na 1 listopada. Duża zmiana w sobotę

Pogoda na początku listopada ma nagle się zmienić. Słoneczną, ale chłodną aurę w sobotę rano zastąpi front niżowy, który przyniesie chmury, deszcz i wiatr, ale także i wyższą temperaturę. Choć rano wystąpią przymrozki, to w ciągu dnia będzie ciepło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na 1 listopada. Rano cmentarne alejki powitają nas słoneczną, ale mroźną aurą
Pogoda na 1 listopada. Rano cmentarne alejki powitają nas słoneczną, ale mroźną aurą (East News, Fot: Adam Burakowski/REPORTER)
d1fs1nn

Pogoda zmieni się już w środę. Do piątku Polska będzie znajdować się pod wpływem pogodnego wyżu. Będzie się on przemieszczał znad Niemiec na Bałkany i "czyścił" niebo nad naszym krajem.

Niemal w całej Polsce będzie sucho i słonecznie. Delikatne opady mogą pojawić się tylko na północnych obrzeżach kraju. Pogodne niebo nie wpłynie jednak na wysoką temperaturę. Ciepłe powietrze będzie szybko uciekać w górę, a z północnego zachodu spływać będzie do nas polarnomorski chłód.

1 listopada na wschód od Wisły oraz na przedgórzu pojawi się rano wyraźny przymrozek (przy gruncie do -5). W ciągu dnia temperatura nie przekroczy 10 stopni.

d1fs1nn

Pogoda na 1 listopada. Duża zmiana w sobotę

Pogoda zmieni się po raz kolejny w sobotę nad ranem. Pogodny wyż przesunie się znad Rumunii i Mołdawii nad południową Rosję. Do głosu dojdzie głęboki i rozległy ośrodek niżowy, który zbliży się do Polski znad Atlantyku i Wysp Brytyjskich.

Zobacz też: Tak szybko zmienia się pogoda. Nagranie z zawodów

Front atmosferyczny związany z niżem front przyniesie pogorszenie pogody. Będzie pochmurno, deszczowo i bardzo wietrznie. Wyższa będzie za to temperatura.

d1fs1nn

Czytaj też: Pogoda. Idzie ochłodzenie i niż Jarosław. Możliwe przymrozki i śnieg

Pogoda na 1 listopada. Słonecznie i chłodno, później brzydko, ale ciepło

Od środy do piątku ma oscylować w granicach zaledwie 7. kreski. Rano w przeważającej części kraju możliwe przygruntowe przymrozki. Zmiany nadejdą dopiero po pojawieniu się niżu.

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

d1fs1nn

Znad Zatoki Biskajskiej do Polski napłyną masy ciepłego powietrza, a temperatura miejscami podskoczy do 11-13 stopni. W niedzielę już w całym kraju termometry przekroczą 10 kreskę, a w centrum, na zachodzie i południu mogą sięgnąć nawet 15. Jeszcze cieplej ma być w kolejnych dniach.

Czytaj też: Pogoda na Wszystkich Świętych Warszawa. Najnowsza prognoza. Niewykluczony przymrozek

Źródło: Biuro Prognoz Cumulus

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1fs1nn

Podziel się opinią

Share
d1fs1nn
d1fs1nn