Trwa ładowanie...
d3ib135

Pogoda. Jeśli możesz, zostań w domu. Alert RCB drugiego stopnia

Poważne ostrzeżenie przed burzami dla pięciu województw. IMiGW alarmuje - burze i burze z gradem mogą wyrządzić duże szkody materialne i zagrażać zdrowiu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało esemesy ostrzegające.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alert RCB drugiego stopnia. Jeśli możesz, zostań w domu
Alert RCB drugiego stopnia. Jeśli możesz, zostań w domu (Agencja Gazeta, Fot: Grzegorz Skowronek/Agencja Gazeta)
d3ib135

Pogoda w sobotni wieczór i noc może być groźna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi burzami z gradem. Szczególną ostrożność powinni zachować mieszkańcy pięciu województw: łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Dla północno-zachodniej części kraju obowiązuje II stopień zagrożenia. Wyjątkiem są okolice Trójmiasta i Władysławowa - tam burze nie będą tak groźne. Deszczu i piorunów, ale bez gradu, spodziewać się też mogą mieszkańcy Mazowsza, poza wschodnimi powiatami - tam powinno być spokojnie.

Pogoda. Alert RCB drugiego stopnia. Jeśli możesz, zostań w domu

Po południu RCB rozesłało esemesy do mieszkańców województw: wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego i części lubuskiego. W wielu z tych miejsc przeszła już co najmniej raz. Do poniedziałku dla niemal całego kraju obowiązuje też ostrzeżenie II stopnia przed upałami.

d3ib135

Zobacz też: 3 mity dotyczące burz

Synoptycy z rządowego Centrum Bezpieczeństwa zalecają, by nie chować się pod drzewami, unikać otwartych przestrzeni. "Jeśli możesz, zostań w domu" - czytamy. W czasie burz i po nich możliwe przerwy w dostawie prądu.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Czytaj też: Pogoda na weekend. Upalnie i burzowo. Sypnie gradem
Pogoda. Najpierw afrykański żar, potem nagła zmiana

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ib135

Podziel się opinią

Share
d3ib135
d3ib135
Więcej tematów