Trwa ładowanie...
d265imm

Pogoda. IMGW ostrzega przed intensywnym deszczem w trzech województwach

Pogoda nie rozpieszcza w trzech województwach. IMGW ostrzega przed intensywnym deszczem na Śląsku, Opolszczyźnie oraz na Dolnym Śląsku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. IMGW ostrzega przed ulewnymi deszczami
Pogoda. IMGW ostrzega przed ulewnymi deszczami (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d265imm

Województwo śląskie, opolskie i dolnośląskie zostały objęte ostrzeżeniem drugiego stopnia. Z kolei dla rejonu zlewni Ślęzy ustanowiono ostrzeżenie trzeciego stopnia.

Ze względu na opady deszczu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że mogą nastąpić dalsze wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich.

Jak podaje IMGW, "na południu Polski przybyło wody w rzekach po ostatnich opadach deszczu". Lokalnie mogą zostać nawet przekroczone stany ostrzegawcze.

d265imm

Z kolei na rzece Ślęza mogą zostać przekroczone stany alarmowe. Tam, gdzie wprowadzono ostrzeżenie trzeciego stopnia, ze względu na nasycenie gruntu, wody opadowe spływają do koryt rzecznych, powodując wzrosty stanów wody.

Pogoda. Alerty IMGW

Warto przypomnieć, że ostrzeżenie drugiego stopnia wskazuje na to, że mogą pojawić się zjawiska meteorologiczne powodujące duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Z kolei alert trzeciego stopnia oznacza, że zjawiska mogą być groźne dla ludzi.

Wybory w USA. Witold Waszczykowski gorzko o współpracy z UE. Zeszło na Donalda Tuska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d265imm

Podziel się opinią

Share
d265imm
d265imm
Więcej tematów