Trwa ładowanie...
d1vmdx5

Pogoda. IMGW ostrzega. Nadchodzi intensywny deszcz

Pogoda w poniedziałek nie będzie nas rozpieszczać. W wielu rejonach Polski mocno popada. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. IMGW ostrzega przed intensywnym deszczem
Pogoda. IMGW ostrzega przed intensywnym deszczem (PAP)
d1vmdx5

Ostrzeżenia wydane przez IMGW dotyczą intensywnych opadów deszczu w centralnej i południowej Polsce. Alert pierwszego stopnia obowiązywać będzie woj. mazowieckie, łódzkie i opolskie.

Z kolei alert drugie stopnia wydano dla woj. małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego.

Pogoda. IMGW ostrzega przed silnym deszczem

Według meteorologów na obszarze objętym ostrzeżeniem drugiego stopnia wysokość opadów może dojść do nawet 155 mm. W zagrożonych rejonach deszcz spadnie z prawdopodobieństwem wynoszącym od 80 do 90 proc.

d1vmdx5

Koronawirus. Mocne oskarżenia. "Morawiecki powinien mieć trochę honoru"

Alert pierwszego stopnia oznacza, że występujące warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować nie tylko straty materialne, ale i zagrożenie dla zdrowia oraz życia człowieka.

Ostrzeżenia drugiego stopnia znaczą, że zjawiska te mogą być jeszcze bardziej intensywne.

d1vmdx5

Pogoda. Polskę obejmie chłód

W ciągu najbliższych dni spodziewać się można w kraju dużego i stałego ochłodzenia. Do końca przyszłego tygodnia będą dominować ulewy. Na Podhalu i w Tatrach może popadać śnieg.

We wtorek na termometrach będzie od 10 st. C na zachodzie i Pomorzu, do 12 st. C w pasie od Mazowsza i południowego Podlasia, przez Lubelszczyznę, po Górny Śląsk, Opolszczyznę i Małopolskę.

Deszczowo będzie także w środę. Do wieczora spadnie 40 litrów wody w pasie od Dolnego Śląska po Wielkopolskę i Opolszczyznę, do nawet 50 litrów wody na Mazowszu, na Ziemi Łódzkiej, północy Lubelszczyzny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vmdx5

Podziel się opinią

Share
d1vmdx5
d1vmdx5
Więcej tematów