Trwa ładowanie...

Pogoda długoterminowa na czerwiec 2020. Jaka pogoda będzie w czerwcu w Polsce?

Tych, którzy liczyli na upalny początek lata, pogoda długoterminowa na czerwiec nie nastraja optymistycznie. Miesiąc będzie dość chłodny.
Share
Pogoda długoterminowa na czerwiec 2020.
Pogoda długoterminowa na czerwiec 2020.Źródło: Pixabay
d2w0wv0

Pogoda na cały czerwiec. Prognoza długoterminowa

W serwisie fanipogody.pl pojawiła się już pogoda długoterminowa na czerwiec. Synoptycy nie pozostawiają złudzeń. Czerwiec będzie zimny, a w dodatku bardziej deszczowy i burzowy niż maj. Fani Pogody, opierając się na modelach numerycznych, sprawdzili, jaka czeka nas pogoda na nadchodzący miesiąc.

Pogoda długoterminowa na czerwiec nie nastraja optymistycznie

Czerwiec będzie raczej chłodny. Napływać będą do nas chłodne masy powietrza znad Atlantyku Północnego. Może dojść do tego, że temperatura niejednokrotnie będzie niższa niż wskazywałaby na to norma.

d2w0wv0

W pierwszych tygodniach czerwca temperatura może wynosić nawet kilka stopni poniżej normy wieloletniej. Synoptycy nie wykluczają jednak, że na chwilę może nastąpić ocieplenie, zwłaszcza na południu i zachodzie Polski, związane z napływem południowego powietrza.

Pogoda długoterminowa na czerwiec. Temperatury poniżej normy

Prognozuje się, że temperatura w czerwcu nie przekroczy raczej 20°C. Początek lata nie będzie zatem upalny. "Dni z temperaturą powyżej normy i przekroczeniem 25 stopni policzymy najprawdopodobniej na palcach jednej ręki" - przewidują Fani Pogody.

Pogoda długoterminowa na czerwiec. Miesiąc będzie raczej pogodny, ale chłodny

Czerwiec, choć będzie chłodny, to jednak meteorolodzy przewidują, że będzie pogodny, a to z uwagi na fakt, że nasza część Europy znajdzie się pod wpływem wyżów barycznych. Co prawda synoptycy wspominają o gwałtownych burzach, ponieważ Polska może się znaleźć w zasięgu układów niskiego ciśnienia, ale będzie ich mniej niż w analogicznym okresie w poprzednich latach.

d2w0wv0

Zobacz też: Pytania o równość wobec prawa. Polityk PiS o zachowaniu premiera

d2w0wv0

Podziel się opinią

Share
d2w0wv0
d2w0wv0
Więcej tematów