Trwa ładowanie...
pogoda

Pogoda. Burze i dużo deszczu. Na horyzoncie ocieplenie

Prognoza pogody na wtorek pokazuje duże zachmurzenie i deszcz. Znad Bałtyku zmierza do nas zimny front. Pogoda zmieni się w czwartek, kiedy napłyną do nas bardzo ciepłe masy powietrza znad Hiszpanii. Kulminacja upałów spodziewana jest w weekend.

Share
Pogoda. Burze i dużo deszczu. Na horyzoncie ocieplenie
Źródło: windy.com
d2po881

"W związku z przemieszczaniem się frontu atmosferycznego dzisiaj w północno–wschodniej Polsce (na wschodzie Pomorskiego, na Kujawach i Warmii oraz na Mazurach, Podlasiu i północy Mazowsza) należy się spodziewać nieco intensywniejszych opadów deszczu" - informuje Biuro Prognoz Cumulus.

W tych regionach przez cały dzień średnio spadnie od 3 do 6 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni, a w okolicach Białegostoku, Augustowa i Suwałk nawet do 8–12 litrów wody.

Termometry pokażą od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 21 st. C w centrum kraju, po 24 st. C na Podkarpaciu.

"W środę po wejściu niżu nad Litwę i Białoruś opady przelotne i słabe burze wciąż występować będą na wschód od Pomorza Środkowego, a na południu zejdą nad Małopolskę i Podkarpacie" - czytamy w prognozie ICM Meteo. Napływ chłodniejszego powietrza, obecność chmur oraz opady deszczu, a także ciepło pobierane na parowanie wody deszczowej wpływać będą znacznie na obniżenie się temperatury odczuwalnej.

Nerwy i konsternacja w studiu. Krzysztof Brejza wyprowadzony z równowagi

Prognoza pogody. W weekend nawet ponad 30 st. C

Zmiana ma przyjść już w czwartek. Znów towarzyszyć nam będzie schemat, w którym rano i do południa jest pogodnie i słonecznie, a około południa zaczynają tworzyć się chmury kłębiaste i pada deszcz, a nawet grzmi. Im będzie cieplej, tym burze będą gwałtowniejsze i bardziej niebezpieczne. Już od czwartku możemy się więc spodziewać powrotu niszczycielskiego gradu.

d2po881

Temperatura podskoczy wtedy o kilka kresek w górę i na przeważającym obszarze termometry wskażą od 23 do 27 stopni. Co ważne, podczas weekendu na zachodzie i południu słupek rtęci zatrzyma się dopiero między 28, a 30 kreską. Inne prognozy pokazują, że za sprawą gorącego powietrza znad Hiszpanii i Morza Śródziemnego, na zachodzie może być jeszcze cieplej. Wyraźnie chłodniej - nawet o kilka stopni - będzie w tym czasie we wschodniej Polsce.

Źródło: Biuro Prognoz Cumulus, ICM Meteo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2po881

Podziel się opinią

Share
d2po881
d2po881
Więcej tematów