Trwa ładowanie...
d3hyij4

Pogoda. "Bestia ze wschodu" coraz bliżej Polski

Pogoda w Polsce radykalnie zmieni się w najbliższych godzinach. Coraz mocniejszy wpływ będzie na nią wywierał potężny niż znad Rosji. Przyniesie opady deszczu i znaczne ochłodzenie - temperatura w nocy może spaść nawet do 5 stopni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Potężny niż znad Sankt Petersburga przyniesie nam chłód i deszcz
Pogoda. Potężny niż znad Sankt Petersburga przyniesie nam chłód i deszcz (Ventusky.com)
d3hyij4

Pogoda, którą znamy z ostatnich dwóch dni - dość słoneczna z przyjemną temperaturą - zmieni się w najbliższych dniach. Do wtorku kraj znajdzie się pod wpływem niżu znad Rosji, którego epicentrum o północy znajdzie się w okolicach Sankt Petersburga.

Niż będzie dodatkowo wspierać drugi, mniejszy - znad Finlandii. Związane z nimi fronty przyniosą niską temperaturę i opady deszczu. Najgorzej będzie na północy - w połowie tygodnia temperatura nie przekroczy tam 12 stopni.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

d3hyij4

Pogoda. "Bestia ze wschodu" coraz bliżej Polski

Niewiele lepiej będzie w pozostałych częściach kraju - tam na termometrach maksymalnie 16 kresek. Noce i poranki mogą być bardzo zimne - temperatura może spaść do zaledwie 5 stopni.

Na zdjęciach zamieszczonych na profilu Polscy Łowcy Burz widać symulacje dla najbliższych dni. Układy niskiego ciśnienia z północy spowodują, że temperatura kilka kilometrów nad ziemią gwałtownie spadnie.

Pogoda. Będzie wiało i padało. Możliwy grad

Autorzy ostrzegają też przed silnym wiatrem - przekraczającymi nawet 100km/h w porywach) i nagłymi opadami deszczu i gradu. Ostrzeżenia 1 stopnia przed wiatrem dla północnej i północno-wschodniej Polski wydał też IMGiW.

d3hyij4

Pogoda deszczowa i chłodna ma według synoptyków utrzymać się do piątku. Później cyrkulacja ma się stopniowo zmieniać, a do Polski zaczną napływać cieplejsze masy powietrza. Na południu kraju temperatura może sięgnąć nawet 24 stopni.

Czytaj też: Pogoda. Chłodno, deszcz i silny wiatr, a na horyzoncie śnieg
Pogoda. Wyraźna zmiana. Przygotujmy się już na polarny chłód. Temperatura spadnie poniżej zera

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hyij4

Podziel się opinią

Share

d3hyij4

d3hyij4
Więcej tematów