ycipk-1ibtpy

Pogoda. "Bestia ze wschodu" coraz bliżej Polski

Pogoda w Polsce radykalnie zmieni się w najbliższych godzinach. Coraz mocniejszy wpływ będzie na nią wywierał potężny niż znad Rosji. Przyniesie opady deszczu i znaczne ochłodzenie - temperatura w nocy może spaść nawet do 5 stopni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Potężny niż znad Sankt Petersburga przyniesie nam chłód i deszcz
Pogoda. Potężny niż znad Sankt Petersburga przyniesie nam chłód i deszcz (Ventusky.com)
ycipk-1ibtpy

Pogoda, którą znamy z ostatnich dwóch dni - dość słoneczna z przyjemną temperaturą - zmieni się w najbliższych dniach. Do wtorku kraj znajdzie się pod wpływem niżu znad Rosji, którego epicentrum o północy znajdzie się w okolicach Sankt Petersburga.

Niż będzie dodatkowo wspierać drugi, mniejszy - znad Finlandii. Związane z nimi fronty przyniosą niską temperaturę i opady deszczu. Najgorzej będzie na północy - w połowie tygodnia temperatura nie przekroczy tam 12 stopni.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

ycipk-1ibtpy

Pogoda. "Bestia ze wschodu" coraz bliżej Polski

Niewiele lepiej będzie w pozostałych częściach kraju - tam na termometrach maksymalnie 16 kresek. Noce i poranki mogą być bardzo zimne - temperatura może spaść do zaledwie 5 stopni.

Na zdjęciach zamieszczonych na profilu Polscy Łowcy Burz widać symulacje dla najbliższych dni. Układy niskiego ciśnienia z północy spowodują, że temperatura kilka kilometrów nad ziemią gwałtownie spadnie.

ycipk-1ibtpy

Pogoda. Będzie wiało i padało. Możliwy grad

Autorzy ostrzegają też przed silnym wiatrem - przekraczającymi nawet 100km/h w porywach) i nagłymi opadami deszczu i gradu. Ostrzeżenia 1 stopnia przed wiatrem dla północnej i północno-wschodniej Polski wydał też IMGiW.

Pogoda deszczowa i chłodna ma według synoptyków utrzymać się do piątku. Później cyrkulacja ma się stopniowo zmieniać, a do Polski zaczną napływać cieplejsze masy powietrza. Na południu kraju temperatura może sięgnąć nawet 24 stopni.

Czytaj też: Pogoda. Chłodno, deszcz i silny wiatr, a na horyzoncie śnieg
Pogoda. Wyraźna zmiana. Przygotujmy się już na polarny chłód. Temperatura spadnie poniżej zera

ycipk-1ibtpy

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ibtpy

ycipk-1ibtpy
ycipk-1ibtpy