Trwa ładowanie...

Pogoda. Alert RCB: Burze z gradem w czterech województwach

Niebezpieczne warunki pogodowe. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS-y z ostrzeżeniem przed silnym wiatrem i burzami z gradem do mieszkańców czterech województw południowo-wschodniej Polski.

Pogoda. Alert RCB: Burze z gradem w czterech województwachŹródło: East News, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d3wp3rv
d3wp3rv

Pogoda. Fatalna sytuacja w czterech województwach

Alert pogodowy dotyczy województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomniało przy tym, że w czasie burzy należy unikać przebywania pod drzewami i na otwartej przestrzeni, a jeśli jest to możliwe, należy zostać w domu.

Pogoda. Podcas burzy zostać w domu

Jeżeli jednak podczas burzy jesteśmy poza domem, trzeba jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie. Należy też pozostać w samochodzie, jeżeli jesteśmy akurat w podróży. RCB wyjaśnia, że samochód stanowi dobrą ochronę przed uderzeniem pioruna. Jeżeli na otwartej przestrzeni przebywamy w grupie, trzeba rozproszyć się na odległość kilkudziesięciu metrów. Chodzi o to, aby w przypadku uderzenia pioruna część grupy mogła udzielić pomocy osobom porażonym.

Niebezpieczny wiatr

RCB przypomina również, że występujący podczas burz silny wiatr może uszkodzić linie energetyczne, dlatego należy się przygotować na przerwy w dostawie prądu. Ze względu na intensywne opady deszczu mogą wystąpić także lokalne podtopienia.

Źródło: PAP

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wp3rv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wp3rv
Więcej tematów