Trwa ładowanie...
pogoda

Pogoda. Nadchodzi nagłe ocieplenie. "Pierwsze powiewy wiosny"

Pogoda. Wszystko wskazuje na to, że w zachodniej Polsce należy spodziewać się pierwszych powiewów wiosny. Tam prognozuje się wzrosty temperatur maksymalnych od 11 do 13 stopni, a lokalnie nawet powyżej 15 stopni.
Share
Pogoda. Nadchodzi nagłe ocieplenie
Pogoda. Nadchodzi nagłe ocieplenie
d4jtgsv

- Jeszcze tydzień temu wydawało się, że zima zostanie z nami na dłużej, przynajmniej we wschodniej połowie kraju. Obecne prognozy nie pozostawiają jednak wątpliwości - już dziś cieplejsze powietrze wkracza do zachodniej Polski, a w kolejnych dniach obejmie ono większą część kraju - informuje Piotr Djaków z serwisu meteomodel.pl.

Pogoda. Nadchodzi nagłe ocieplenie

Jest już niemal pewne, że w okolicy nadchodzącego weekendu maksymalne temperatury dobowe sięgną, a nawet przekroczą próg 10 stopni. W czwartek i piątek we wschodnich rejonach kraju przejściowo należy spodziewać się jeszcze silniejszych mrozów - temperatury nad ranem spadną tam do -18 do -22 stopni. Dalsze prognozy obarczone są pewną dozą niepewności, ale wszystko wskazuje na to, że w zachodniej Polsce należy spodziewać się pierwszych powiewów wiosny - tam prognozuje się wzrosty temperatur maksymalnych od 11 do 13 stopni (od niedzieli), a lokalnie nawet powyżej 15 stopni.

d4jtgsv

Rozwój sytuacji meteorologicznej - jak informuje Piotr Djaków - w przyszłym tygodniu jest niejasny. Wiele wskazuje na to, że w drugiej połowie przyszłego tygodnia można się spodziewać ochłodzenia, szczególnie we wschodniej połowie kraju. W chwili obecnej szczególnie wysokie prawdopodobieństwo powrotu zimy rysuje się na przełomie lutego i marca, niestety tak odległe prognozy są obarczone dużym błędem i można je określić jedynie jako orientacyjne.

Jeżeli powyższe prognozy się sprawdzą, meteorologiczna zima, czyli miesiące od grudnia 2020 roku do lutego 2021, będzie mogła być opisana zaledwie jako lekko chłodna i średnio śnieżna. Wysoka pokrywa śnieżna w lutym 2021 występowała tylko lokalnie - głównie we wschodniej części Polski i na Wybrzeżu. Poza tymi regionami była zasadniczo niska - w okolicy 10 cm, a nawet poniżej.

Prof. Horban: Istnieją realne szanse, że do września zaszczepimy wszystkich Polaków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jtgsv

Podziel się opinią

Share
d4jtgsv
d4jtgsv
Więcej tematów