Trwa ładowanie...
d7y96i9
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Podwyższony stan gotowości w Wiedniu. Ostrzeżenia o zamachach terrorystycznych

• Podwyższony stan gotowości antyterrorystycznej w Wiedniu
• Służby wywiadu donoszą o planowanych atakach
• Do zamachów ma dojść między świętami a Nowym Rokiem
• Możliwe ataki z użyciem broni palnej lub ładunków wybuchowych
• Policja zwiększyła nadzór nad środkami transportu publicznego
• Kontrolowane są miejsca, gdzie zbierają się tłumy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiedeński Ratusz
Wiedeński Ratusz (© WienTourismus/Christian Stemper)
d7y96i9

Wiedeńska policja poinformowała o podwyższonym stanie gotowości w związku z ostrzeżeniami zagranicznego wywiadu o możliwych atakach terrorystycznych między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem.

Nie odwołano jednak publicznych imprez zaplanowanych na ten okres. Policja nie sprecyzowała, jakie środki ostrożności zostały podjęte, ani skąd konkretnie przyszły ostrzeżenia przed atakami, podając jedynie, że ich źródłem są "zaprzyjaźnione służby wywiadowcze", które ostrzegły również inne europejskie stolice.

Wiadomo jedynie, że informacje takie władze austriackie otrzymały w ostatnich dniach i dotyczą one możliwości ataków z użyciem broni palnej lub ładunków wybuchowych - głosi wydany przez wiedeńską policję komunikat.

Rzecznik policji Christoph Poelzl powiedział w rozmowie z agencją APA, że ostrzeżenia nie dotyczą konkretnych dat ani miejsc. Policja wiedeńska zwiększyła więc nadzór nad środkami transportu publicznego oraz w miejscach, gdzie podczas imprez publicznych zbiorą się tłumy.

d7y96i9

Podziel się opinią

Share

d7y96i9

d7y96i9
Więcej tematów