Trwa ładowanie...

Podszywający się pod policjanta samozwańczy 37-letni Lublinianin zatrzymany

• 37-letni mieszkaniec Lublina podszywał się pod policjanta • Fałszywy policjant podjął interwencję wobec osób pijących alkohol w miejscu publicznym • Poproszony o legitymację zaczął uciekać • Złapany przez policję przyznał, ze od jesieni ubiegłego roku podejmował „nocną służbę”
Share
Mundur, w którym podszywający się pod policjanta mężczyzna "patrolował" ulice Lublina
Mundur, w którym podszywający się pod policjanta mężczyzna "patrolował" ulice LublinaŹródło: Policja.pl, Fot: Policja
dv05x68

Wszystko wydarzyło się w nocy z soboty na niedzielę w Lublinie. Do grupy kilku młodych mężczyzn, którzy pili alkohol na parkingu osiedlowym przy ul. Jana Sawy podszedł policjant. „Funkcjonariusz” zaczął wypytywać siedzących w busie mężczyzn, dlaczego piją alkohol w miejscu publicznym. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia w młodych mieszkańcach Lublina. Poprosili więc o okazanie legitymacji przez rzekomego aspiranta. Ten natychmiast rzucił się do ucieczki.

Mężczyzna został ujęty po krótkim pościgu. Według relacji rzeczniczki prasowej KWP w Lublinie, Renaty Laszczki-Rusek, 37-letni mieszkaniec Lublina przyznał się, że mundur policyjny zakupił jesienią ubiegłego roku przez internet. Od tego czasu kilkukrotnie wybierał się na „nocny patrol”, w trakcie którego zaczepiał osoby spożywające alkohol w miejscach publicznych. Pouczane osoby zazwyczaj rozchodziły się po pouczeniu – stwierdziła Laszczka-Rusek.

Lublinianin tłumaczył swoje wyjątkowe hobby chęcią sprawdzanie, jak ludzie reagują na mundur policjanta. Teraz za swoje specyficzne zainteresowanie grozi 37-latkowi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

dv05x68

Podziel się opinią

Share
dv05x68
dv05x68
Więcej tematów