Trwa ładowanie...
d4ipzpi

Podniesiono poziom alertu terrorystycznego w Rzymie i Mediolanie

W Rzymie i Mediolanie podniesiono w środę poziom alertu terrorystycznego - podała Ansa. Według włoskiej agencji decyzję tę podjęto na podstawie uzyskanych od FBI informacji o możliwych zamachach w Watykanie, w mediolańskiej katedrze i teatrze La Scala.
Share
Podniesiono poziom alertu terrorystycznego w Rzymie i Mediolanie
Źródło: PAP/EPA, Fot: Olivier Hoslet
d4ipzpi

Ansa informuje, że zaostrzono kontrole i wzmożono ochronę obiektów w dwóch największych miastach, gdy amerykańskie Federalne Biuro Śledcze zawiadomiło włoski wywiad o możliwych zagrożeniach.

FBI przekazało także informacje o pięciu podejrzanych osobach, wobec których należy podjąć działania wyjaśniające. Wiadomo jedynie, że chodzi o osoby z nazwiskami arabskimi - pisze Ansa.

Poziom alertu podniesiono w całych Włoszech już kilkadziesiąt minut po piątkowych zamachach w Paryżu. W środę został jeszcze bardziej podniesiony w Rzymie i Mediolanie.

d4ipzpi

Tymczasem Państwo Islamskie opublikowało nagranie wideo sugerujące, że kolejnym celem ataków - podobnych do dokonanych w Paryżu w ub. tygodniu - może być Nowy Jork. Nowojorska policja oświadczyła w środę, że wie o tym nagraniu, ale obecnie nie ma "konkretnych zagrożeń".

W piątek w sześciu skoordynowanych atakach bombowych i strzelaninach zginęło co najmniej 129 osób, a ok. 350 zostało rannych. W stolicy Francji piątku trwa stan wyjątkowy, ogłoszony przez prezydenta Francois Hollande po serii krwawych zamachów przeprowadzonych przez dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego.

d4ipzpi

Podziel się opinią

Share
d4ipzpi
d4ipzpi
Więcej tematów