Trwa ładowanie...
d1w33pw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Podniesiono poziom alertu terrorystycznego w Rzymie i Mediolanie

W Rzymie i Mediolanie podniesiono w środę poziom alertu terrorystycznego - podała Ansa. Według włoskiej agencji decyzję tę podjęto na podstawie uzyskanych od FBI informacji o możliwych zamachach w Watykanie, w mediolańskiej katedrze i teatrze La Scala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podniesiono poziom alertu terrorystycznego w Rzymie i Mediolanie
(PAP/EPA, Fot: Olivier Hoslet)
d1w33pw

Ansa informuje, że zaostrzono kontrole i wzmożono ochronę obiektów w dwóch największych miastach, gdy amerykańskie Federalne Biuro Śledcze zawiadomiło włoski wywiad o możliwych zagrożeniach.

FBI przekazało także informacje o pięciu podejrzanych osobach, wobec których należy podjąć działania wyjaśniające. Wiadomo jedynie, że chodzi o osoby z nazwiskami arabskimi - pisze Ansa.

Poziom alertu podniesiono w całych Włoszech już kilkadziesiąt minut po piątkowych zamachach w Paryżu. W środę został jeszcze bardziej podniesiony w Rzymie i Mediolanie.

d1w33pw

Tymczasem Państwo Islamskie opublikowało nagranie wideo sugerujące, że kolejnym celem ataków - podobnych do dokonanych w Paryżu w ub. tygodniu - może być Nowy Jork. Nowojorska policja oświadczyła w środę, że wie o tym nagraniu, ale obecnie nie ma "konkretnych zagrożeń".

W piątek w sześciu skoordynowanych atakach bombowych i strzelaninach zginęło co najmniej 129 osób, a ok. 350 zostało rannych. W stolicy Francji piątku trwa stan wyjątkowy, ogłoszony przez prezydenta Francois Hollande po serii krwawych zamachów przeprowadzonych przez dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego.

d1w33pw

Podziel się opinią

Share

d1w33pw

d1w33pw
Więcej tematów