Trwa ładowanie...
d3ys7f1
d3ys7f1

Podniesienie bandery na nowym polskim okręcie

Polska bandera wojenna na fregacie rakietowej typu Oliver Hazard Perry zostanie w piątek podniesiona w Bazie Marynarki Wojennej USA w San Diego. Okręt jest darem Rządu USA dla polskich sił morskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3ys7f1

Ponad stuosobowa załoga fregaty szkoliła się w Stanach Zjednoczonych od dwóch miesięcy. Jednostka wejdzie w skład sił uderzeniowych 3 Flotylli Okrętów w Gdyni. Zacumuje w Gdyni w połowie września. Do tego czasu załoga zakończy proces szkolenia, a służby techniczne przejmą wszystkie elementy okrętu od Amerykanów.

Okręty klasy fregata stanowią trzon wszystkich współczesnych flot. W opiniach marynarzy na całym świecie fregaty zyskały miano "koni roboczych" - okrętów wykorzystywanych we wszystkich operacjach, na wszystkich akwenach morskich i oceanicznych bez względu na porę roku i stan morza.

Fregaty typu Oliver Hazard Perry przeznaczone są do zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi na polskich obszarach morskich, szlakach komunikacyjnych naszego państwa, ochrony transportowców oraz udziału w operacjach pokojowych i antyterrorystycznych na morzu. (reb)

d3ys7f1

Podziel się opinią

Share

d3ys7f1

d3ys7f1
Więcej tematów