Trwa ładowanie...
d22lgow

Podniesienie bandery na nowym polskim okręcie

Polska bandera wojenna na fregacie rakietowej typu Oliver Hazard Perry zostanie w piątek podniesiona w Bazie Marynarki Wojennej USA w San Diego. Okręt jest darem Rządu USA dla polskich sił morskich.

d22lgow
d22lgow

Ponad stuosobowa załoga fregaty szkoliła się w Stanach Zjednoczonych od dwóch miesięcy. Jednostka wejdzie w skład sił uderzeniowych 3 Flotylli Okrętów w Gdyni. Zacumuje w Gdyni w połowie września. Do tego czasu załoga zakończy proces szkolenia, a służby techniczne przejmą wszystkie elementy okrętu od Amerykanów.

Okręty klasy fregata stanowią trzon wszystkich współczesnych flot. W opiniach marynarzy na całym świecie fregaty zyskały miano "koni roboczych" - okrętów wykorzystywanych we wszystkich operacjach, na wszystkich akwenach morskich i oceanicznych bez względu na porę roku i stan morza.

Fregaty typu Oliver Hazard Perry przeznaczone są do zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi na polskich obszarach morskich, szlakach komunikacyjnych naszego państwa, ochrony transportowców oraz udziału w operacjach pokojowych i antyterrorystycznych na morzu. (reb)

d22lgow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22lgow
Więcej tematów