Trwa ładowanie...

Podlasie. Kolejny pożar sortowni odpadów w Studziankach koło Białegostoku

Od niedzielnego poranka kilkanaście zastępów straży pożarnej gasiło pożar wysypiska śmieci w Studziankach koło Białegostoku. To kolejny raz w ciągu ostatnich kilku miesięcy, kiedy pojawił się tam ogień.

Podlasie. Kolejny pożar sortowni odpadów w Studziankach koło BiałegostokuŹródło: East News, fot: Michał Kość
d9br8yy
d9br8yy

Straż pożarna dostała zgłoszenie o pożarze w Studziankach ok. godz. 4:00.

Na składowisku odpadów pod Białymstokiem zapaliła się część hałdy ze zbitymi odpadami. - Hałda ma 12 m wysokości, 135 m długości i 70 m szerokości. Łączna powierzchnia objęta pożarem wynosi ok. 400 metrów kwadratowych – poinformował PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku Paweł Ostrowski.

Służby podkreślają, że nie ma zagrożenia rozprzestrzeniania się ognia na obiekty, które są w pobliżu wysypiska śmieci. Hałda polewana była wodą przez kilka godzin. Strażacy użyli również koparki, która rozdrabniała zbite śmieci. Dzięki temu łatwiej było je ugasić.

W Studziankach można mówić o serii pożarów tego składowiska odpadów. Do pożarów hałd śmieci dochodziło tam już wielokrotnie.

d9br8yy

Przypomnijmy, że na początku czerwca 2019 r. w sortowni zapaliła się hałda odpadów, która miała wysokość prawie 20 m. Wtedy ogień objął 4 tys. mkw. W akcji uczestniczyło 40 zastępów straży pożarnej z kilku najbliższych miejscowości. Dogaszanie pożaru trwało kilkanaście godzin, potem hałdę zasypano żwirem.

Jednak największy i najgroźniejszy pożar w Studziankach miał miejsce w 2012 r. Wtedy strażacy potrzebowali 8 dni na to, by opanować ogień. Śledztwo wykazało, że pożar był wynikiem podpalenia. Nie ustalono jednak sprawców, dlatego postępowanie umorzono.

Źródło: IAR

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ZOBACZ: Ujawnili listę poparcia do KRS. Bogdan Zdrojewski wprost: powinna być dymisja rządu

d9br8yy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9br8yy
Więcej tematów