Trwa ładowanie...

Podlasie. Jednej nocy stracili dobytek życia. Spłonęło słynne gospodarstwo

- Ból niesamowity, bo Tatarska Jurta to moje marzenie - opowiada właścicielka Dżenneta Bogdanowicz. - Jak płonęła, to we mnie coś umierało. Ale jesteśmy rodziną. Rodzina wspiera - mówi. Słynne gospodarstwo agroturystyczne spłonęło w nocy z poniedziałku na wtorek. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

Share
Podlasie. Jednej nocy stracili dobytek życia. Spłonęło słynne gospodarstwo
Źródło: Facebook.com, Fot: Piotr Rećko
d1h17d7

W nocy z poniedziałku na wtorek spłonęło gospodarstwo agroturystyczne w Kruszynianach na Podlasiu. Właściciele szacują straty na 1,5 miliona złotych. Prokuratura poinformowała już, że zostanie wszczęte śledztwo w tej sprawie.

Właścicielka Tatarskiej Jurty Dżenneta Bogdanowicz powiedziała TVN24, że "trudno jej uwierzyć w to, co się stało". Bogdanowicz poinformowała, że ogień wybuchł, gdy kładli się już spać. Jej zdaniem "ogień najpierw zajął się przy kominie starej części budynku przy kotłowni".

d1h17d7

- To musiała być przyczyna techniczna - mówi kobieta. - U nas się nie pali papierosów w pokojach, my też jesteśmy niepalący, a goście, którzy są u nas, nie palą przy stolikach. Jest jedno miejsce, gdzie mogą palić papierosy, więc na pewno to nie było zaprószenie, na sto procent - stwierdza.

Właścicielka, która wraz z mężem i dziećmi prowadzi gospodarstwo agroturystyczne w Kruszynianach dodała, że posiadłość była ubezpieczona i na pewno rodzina będzie chciała ją odbudować, choć jak podkreśliła, w tej chwili została z mężem bez niczego.

- Mój mąż powiedział: wybuduję ci drugą Tatarską Jurtę, jeszcze lepszą i jeszcze ładniejszą, jeszcze większą. Ja mu wierzę - mówi Dżenneta.

Zobacz także: Kolekcja Czartoryskich. Prof. Piotr Gliński: nieprawda żeśmy się gdzieś po cichu spotykali!"

Spontanicznie ruszyły internetowe akcje zbiórki pieniędzy, organizowane przez społeczność polskich Tatarów i przyjaciół właścicieli z Podlasia.

Gospodarstwo agroturystyczne Tatarska Jurta zyskało popularność wśród turystów z kraju i zagranicy zwłaszcza po wizycie w Kruszynianach brytyjskiego następcy tronu księcia Karola, który w marcu 2010 roku odwiedził miejscowość, a w programie miał też degustację specjałów kuchni tatarskiej właśnie w Tatarskiej Jurcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24

d1h17d7

Podziel się opinią

Share
d1h17d7
d1h17d7
Więcej tematów