Trwa ładowanie...
d2xkc7t

Podlasie. Jednej nocy stracili dobytek życia. Spłonęło słynne gospodarstwo

- Ból niesamowity, bo Tatarska Jurta to moje marzenie - opowiada właścicielka Dżenneta Bogdanowicz. - Jak płonęła, to we mnie coś umierało. Ale jesteśmy rodziną. Rodzina wspiera - mówi. Słynne gospodarstwo agroturystyczne spłonęło w nocy z poniedziałku na wtorek. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spontanicznie ruszyły internetowe akcje zbiórki pieniędzy na pomoc poszkodowanej rodzinie
Spontanicznie ruszyły internetowe akcje zbiórki pieniędzy na pomoc poszkodowanej rodzinie (Facebook.com, Fot: Piotr Rećko)
d2xkc7t

W nocy z poniedziałku na wtorek spłonęło gospodarstwo agroturystyczne w Kruszynianach na Podlasiu. Właściciele szacują straty na 1,5 miliona złotych. Prokuratura poinformowała już, że zostanie wszczęte śledztwo w tej sprawie.

Właścicielka Tatarskiej Jurty Dżenneta Bogdanowicz powiedziała TVN24, że "trudno jej uwierzyć w to, co się stało". Bogdanowicz poinformowała, że ogień wybuchł, gdy kładli się już spać. Jej zdaniem "ogień najpierw zajął się przy kominie starej części budynku przy kotłowni".

d2xkc7t

- To musiała być przyczyna techniczna - mówi kobieta. - U nas się nie pali papierosów w pokojach, my też jesteśmy niepalący, a goście, którzy są u nas, nie palą przy stolikach. Jest jedno miejsce, gdzie mogą palić papierosy, więc na pewno to nie było zaprószenie, na sto procent - stwierdza.

Właścicielka, która wraz z mężem i dziećmi prowadzi gospodarstwo agroturystyczne w Kruszynianach dodała, że posiadłość była ubezpieczona i na pewno rodzina będzie chciała ją odbudować, choć jak podkreśliła, w tej chwili została z mężem bez niczego.

- Mój mąż powiedział: wybuduję ci drugą Tatarską Jurtę, jeszcze lepszą i jeszcze ładniejszą, jeszcze większą. Ja mu wierzę - mówi Dżenneta.

d2xkc7t

Zobacz także: Kolekcja Czartoryskich. Prof. Piotr Gliński: nieprawda żeśmy się gdzieś po cichu spotykali!"

Spontanicznie ruszyły internetowe akcje zbiórki pieniędzy, organizowane przez społeczność polskich Tatarów i przyjaciół właścicieli z Podlasia.

Gospodarstwo agroturystyczne Tatarska Jurta zyskało popularność wśród turystów z kraju i zagranicy zwłaszcza po wizycie w Kruszynianach brytyjskiego następcy tronu księcia Karola, który w marcu 2010 roku odwiedził miejscowość, a w programie miał też degustację specjałów kuchni tatarskiej właśnie w Tatarskiej Jurcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24

d2xkc7t

Podziel się opinią

Share

d2xkc7t

d2xkc7t
Więcej tematów